فعالیت‌های اجتماع‌محور اولویت برنامه‌های هلال‌احمر است

رئیس جمعیت هلال‌احمر با تشریح اهداف، برنامه‌ها و فعالیت‌های این جمعیت در سال جاری تاکید کرد: افزایش روند جذب داوطلبان براساس توسعه فعالیت‌های اجتماع‌محور، اولویت برنامه‌های امسال هلال‌احمر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر پیرحسین کولیوند در جلسه شورای معاونین گفت: جمعیت هلال احمر در روز جهانی قدس حضوری‌ فعال داشت. این جمعیت برای تجمعات انبوه برنامه ریزی و در این حوزه حضور پررنگ دارد.

وی افزود: وظایف جمعیت هلال احمر گسترده است و در تمام لحظات باید آماده خدمت رسانی به مردم باشد. بر همین اساس این آمادگی وجود دارد تا برنامه‌های هفته هلال نیز به بهترین شکل انجام شود و دستاوردهای جمعیت هلال احمر در این سال ها معرفی شود.

دکتر کولیوند ادامه داد: ساماندهی تیم های سحر، توسعه طرح یاس و اعطای وام های خوداشتغالی با توجه به شعار سال باید در دستور کار قرار گیرد و به شکل جدی پیگیری شود.

وی افزود: امسال ضرورت دارد تا از تمامی ظرفیت ها بهره گرفته شود. یکی از این ظرفیت ها اردوگاه‌های هلال احمر است که باید در مدار فعالیت قرار  گیرند و در این مسیر باید از داوطلبان و جوانان بهره گرفت. رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: روند افزایش جذب داوطلبان خوب بوده اما نباید به این بسنده کرد و باید مشارکت جوانان و داوطلبان را گسترش داد.

دکتر کولیوند با تاکید بر توسعه فعالیت های اجتماع محور گفت: توانمندسازی مردم برای افزایش تاب آوری امروز یک اولویت است و باید در این مسیر حرکت کرد. در راستای محقق شدن این هدف باید آموزش های همگانی در دستور کار قرار گیرد. رکن دیگر آموزش، تحقیق است و این حوزه نیز باید به صورت تخصصی دنبال شود.

وی افزود: خانه‌های هلال باید اجتماع محور شوند و از سوی دیگر نیاز است تا هلال احمر حضور بیشتری در مدارس داشته باشد و آموزش های امدادی را توسعه دهد.

دکتر کولیوند ادامه داد: آموزش صرفا منحصر به آموزش های همگانی نیست و باید آموزش های تخصصی نیز مورد توجه باشد و به امدادگران و داوطلبان آموزش های تخصصی پیش بیمارستانی و کمک های اولیه ارائه شود.

رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: محرومیت زدایی و حضور در محله‌های کم برخوردار، تعامل با خیرین و توسعه توانبخشی دانش‌محور از دیگر اهداف جمعیت‌ هلال احمر در سال جاری است.

وی افزود: در مسیر فعالیت های خود از شرکت های دانش بنیان کمک خواهیم گرفت زیرا می‌تواند دست آوردهای شگرفی داشته باشد‌. توریسم پزشکی و توانبخشی امروز می‌تواند با بهره گیری از همین هم افزایی‌ها توسعه یابد. دکتر کولیوند توضیح داد: ساماندهی به امور داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها و تکریم ارباب رجوع یک مساله مهم است زیرا ما وظیفه داریم تا بهترین خدمات را به مردم ارائه دهیم.

رئیس جمعیت هلال احمر در خصوص سایر اهداف جمعیت در سال جاری گفت: مساله تغییرات اقلیمی امروز باید مورد توجه قرار گیرد. این یک موضوع مهم است و باید در سطح جهانی در این خصوص هم افزایی شود تا آسیب های آن کاهش یابد.

دکتر کولیوند تاکید کرد: امروز تمامی فعالیت های جمعیت هلال احمر باید هماهنگ با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی انجام شود و از این بیانیه تبعیت کند تا اهداف جمعیت به شکلی صحیح تر انجام و محقق شود.

مشاهده ۴۱
/
۱۴۰۲/۰۱/۲۷- ۱۵:۵۷
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است