اعزام بیش از ۶۰۰ نفر از فعالان اجتماعی هلال احمر در طرح توانمندسازی 2020 محله به راهپیمایی اربعین

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: از آغاز فرآیند فراخوان اعضا و فعالان خانه های هلال فعال در طرح توانمند سازی و تحول اجتماع محور 2020 محله کمتر برخوردار کشور، تا کنون آمار اعزام فعالان اجتماعی هلال احمر (مدیران و مسئولین پهنه ها و شهرداران محلات) در طرح توانمندسازی پس از نام نویسی در سامانه سماح و تایید نهایی به بیش از 600 نفر رسیده است.

  به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلا ل احمر، وحید سلیمی‌با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در خصوص فراهم کردن تسهیلات برای سفر زمینی این افراد و نیز بازدیدهای خود از مرزهای زمینی و هماهنگی‌های انجام شده برای تردد زائران ، خاطرنشان کرد: چهار مرز خسروی، مهران، شلمچه و چذابه در سامانه سماح تعریف شده و آماده تردد زائران است.

وی خاطرنشان کرد: از آنجاکه خدمت به زائران سیدالشهدا(ع) در راهپیمایی پر شکوه اربعین یکی از جلوه‌های معنوی و ویژه می‌باشد،  این افراد ضمن شرکت در مراسم در قالب کاروان رهسپاران عصر ظهور جوانان 2020 محله  در اموری همچون پوشش سلامت زائران، نظم دهی و انسجام کاروان نیز مشارکت خواهند داشت چرا که این افراد دارای مهارت های امدادی و فعالیت گروهی نیز هستند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تصریح کرد: البته شمار مشتاقان این سفر در مرحله پیش ثبت نام ، فراتر از یک هزار نفر بوده اما پس از بررسی‌های صورت گرفته و احراز شرایط اعلامی از سوی جمعیت هلال احمر  ، تا کنون اعزام بیش از 600 نفر از آن‌ها تایید و نهایی شده است که بیش تر این افراد زیارت اولی نیز محسوب می‌شوند.

سلیمی  اظهارکرد: خدمت به زائران سیدالشهدا(ع) در راهپیمایی پر شکوه اربعین یکی از جلوه‌های معنوی را پدید آورده و همه دستگاه‌ها باید تمام قد و به صورت جدی پای کار باشند تا در این مدت کوچک‌ترین خللی متوجه زائران نشود.

تامین دارو و امکانات سرمایشی زائران در پویش "مرهم زائر"

وی همچنین اجرای پویش "مرهم زائر" در راستای تهیه داروی رایگان و موردنیاز زائران اربعین حسینی و ایجاد تونل های هوای سرد در مسیر راهپیمایی را را از دیگر خدمات این سازمان در این رویداد فرهنگی معنوی  برشمرد و گفت: ما در نظر داریم از ظرفیت و فرصت وجود گرانبهای گروه‌های جهادی، خیرین و  سایر تشکل های مردم نهاد و موسسه‌های خیریه داوطلب جمعیت هلال احمر  برای  مشارکت در تامین امکانات مذکور بهره مندشویم و آمادگی داریم تا هر میزان کمک آن‌ها را ساماندهی و برنامه‌ی منظمی‌برایش داشته باشیم.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت:‌ ما می‌خواهیم به کمک ظرفیت مردمی اتفاق مبارکی در اقیانوس اربعین بیفتد و با یاری ذات اقدس الهی و عنایات اهل بیت، تعدادی از این فعالان اجتماعی  را راهی  این سفر معنوی کرده  و باید همه کمک کنیم و مشمول این توفیق باشیم.

به گفته وی فعالان اجتماعی داوطلب جمعیت هلال احمر در طرح توانمندسازی 2020 محله کم برخوردار با توجه به بعد مسافتی استان‌ها از 8ام شهریور ماه به سوی مرزها اعزام می‌شوند.

بنابراین گزارش، اعزام و هماهنگی این کاروان بیش از 10 هزار نفره از جوانان فعال در طرح تحول توانمندسازی محلات کم برخوردار است ، با همت جمعیت هلال احمر کشور، سازمان بهزیستی کشور، کمیته امداد امام خمینی (ره) و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خواهد بود و  جمعیت هلال احمر نسبت به هماهنگی و پوشش امدادی سلامت از شهر نجف اشرف تا کربلای معلی اقدام می‌کند.

 

مشاهده ۲۷
/
۱۴۰۱/۰۶/۰۱- ۱۲:۱۴
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است