بهره مندی روستاییان از آب شرب پایدار؛ ثمره طرح نذر آب ۵ جمعیت هلال احمر گلستان در روستای «هیرد» استان خراسان جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: «هیرد» از جمله روستاهای مرزی شهرستان نهبندان‌ است که به همت خیرین گلستانی و در قالب طرح نذر آب ۵، مردمانش از نعمت آب شیرین پایدار برخوردار شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر؛ محمد علی کاوسی اظهار کرد:«هیرد» از جمله روستاهای محروم در ۱۴۰ کیلومتری شهرستان نهبندان واقع در استان خراسان جنوبی است که مردمانش از خشکسالی ۲۲ ساله و از بین رفتن منابع درآمدی خویش رنج می‌برند.

کاوسی افزود: در روزهای اخیر کاروان نذر آب ۵ جمعیت هلال احمر استان گلستان مهمان شهرستان نهبندان شد که ره آورد اصلی این کاروان با مشارکت و مساعدت خیرین، آبرسانی پایدار به روستای هیرد بود.

کاوسی‌ توضیح داد: این پروژه شامل ۲ هزار و ۳۰۰ متر عملیات حفاری و لوله گذاری بوده که با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، آب شیرین به مرکز روستا انتقال یافته است.

بخشی، نماینده خیرین و جمعی از داوطلبان هلال احمر گلستان نیز در این خصوص گفت: در راستای افتتاح پروژه آبرسانی پایدار به روستای هیرد، به نمایندگی از خیرین استان گلستان به این روستا آمده‌ام.

وی با تاکید بر ضرورت همدلی با محرومان بیان کرد: معتقدیم این نقطه کور مرزی هم بخشی از ایران بوده و برای کمک به محرومان این نقطه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.

بخشی با بیان اینکه به دنبال ارائه خدماتی ماندگار با استفاده از مدیریتی قوی در نقاط محروم هستیم، اظهار کرد: هلال احمر از دل مردم است و برای مردم نیز خدمت می‌کند و با توجه به مدیریت کاملی که در این زمینه دارد، می‌تواند کمک شایانی به روند خدمات خیرین داشته باشد.

غلامی، دهیار روستای هیرد هم ضمن تقدیر از خدمات خیرین و داوطلبان هلال احمر در این روستا، بیان کرد: تامین آب شرب مورد نیاز از چاه از جمله مشکلات اساسی اهالی روستای ۵۰ خانواری هیرد بود که به همت خیرین رفع شد.

غلامی ادامه داد: تا قبل از اجرای طرح آبرسانی پایدار توسط خیرین، مردم این روستا به سختی آب مورد نیاز را با استفاده از سطل از دل چاه بیرون می‌کشیدند که مشکلات زیادی برای قشر مسن به وجود آورده بود.

مشاهده ۸
/
۱۴۰۲/۰۲/۳۰- ۲۰:۴۴
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است