برای اولین بار در کشور؛

کتاب عضویت و داوطلبی در هلال احمر تدوین شد

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از تدوین کتاب عضویت و داوطلبی در جمعیت هلال احمر برای اولین بار در کشور خبر داد.

 آیین رونمایی از نسخه ارتقا یافته سامانه خدمات اجتماعی سازمان داوطلبان (سخا) و کتاب عضویت و داوطلبی در ساختمان صلح جمعیت هلال احمر برگزار شد.

وحید سلیمی رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در این آئین رونمایی گفت: به این دلیل که یک سری خلاء های را در حوزه سازمان داوطلبان احساس می‌کردیم، برای به روزرسانی دستورالعمل ها و نرم افزارها در سازمان داوطلبان اقدام کردیم.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر افزود: یکی از مهمترین اقدامات ما به‌روزرسانی‌ دستورالعمل‌ها و اصلاح ساختار سازمانی و اصلاح مفاهیم عضویت و داوطلبی در این سازمان بود. بر اساس ماده ۶ جمعیت هلال احمر هر کس می‌تواند بدون محدودیت سن  و در نظر گرفتن ملاحظات سیاسی به عضویت جمعیت هلال احمر درآید ولی تاکنون ما آیین نامه عضویت در جمعیت هلال احمر نداشتیم به همین دلیل در سازمان داوطلبان کارگروهی تشکیل شد تا آئین نامه عضویت تدوین شود.

سلیمی در ادامه خاطرنشان کرد: به همین دلیل کارگروهی تشکیل  و دبیرخانه‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف در معاونت های مختلف در قالب ۹ کارگروه در سراسر کشور تشکیل شد. در کنار احصا نقاط ضعف و قوت در فرآیند عضویت در هلال احمر فرآیند داوطلب شدن در ۱۵ کشور جهان بررسی شد.

سلیمی ادامه داد: در نهایت کتاب عضویت و داوطلبی تدوین شد و آئین نامه عضویت نیز در مراحل نهایی تصویب قرار دارد. دستور العمل های مرتبط با نحوه دریافت حق عضویت نحوه نگهداشت اعضاء در این آیین‌نامه مشخص شده است.

وی خاطرنشان کرد: مددکاران اجتماعی در فرآیند خدمات رسانی به افراد نیازمند خیلی خاص است. یکی از الزامات سازمان داوطلبان به روز رسانی سامانه سخا بود.

سلیمی‌با بیان اینکه ضرورت به روز رسانی سامانه خدمات اجتماعی سازمان داوطلبان (سخا) خیلی جدی بود ادامه داد: این اصلاحات در این سامانه انجام شده و در این نسخه ارتقا یافته ارتباط با سایر سازمان‌ها فراهم شده است.

مشاهده ۳۰
/
۱۴۰۲/۰۲/۲۳- ۲۰:۵۵
/
شنبه 23 اردیبهشت 1402 - 20:55
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است