نشست مشترک مدیران سازمان داوطلبان و جامعه حسابداران رسمی ایران؛

تاکید بر ضرورت ارزشگذاری خدمات داوطلبانه در هلال احمر با به کارگیری حسابداری اجتماعی

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: در نشست مشترک مدیران این سازمان با اعضای هیات مدیره جامعه حسابداران رسمی ایران، مقرر شد به زودی تفاهم نامه ای برای مشارکت و تعامل دو سویه در خصوص به کارگیری حسابداری اجتماعی برای محاسبه و ارزش گذاری خدمات غیر مادی داوطلبانه از جمله ارزش خدمات نیروی انسانی، پشتیبانی، ابزارها،لجستیک و ترابری و ... با هدف افزایش شفافیت مالی و اعتماد مردمی در برنامه‌های عام المنفعه جمعیت هلال احمر، به امضا می رسد.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر؛ وحید سلیمی‌با بیان اینکه فعالیت داوطلبانه در این سازمان ، خدماتی اقتصادی- اجتماعی است که ورودی‌های خود را از بطن اجتماع و مشارکت مردمی دریافت می‌کند و اهدافی نظیر تامین سلامت و کرامت انسان‌ها و رفع اصلی ترین نیازهای قشرهای آسیب دیده و آسیب پذیر را دنبال می‌کند، خاطرنشان کرد: امروزه با رشد  فناوری و گستردگی ابعاد فعالیت های خیرخواهانه در جمعیت هلال احمر ، مقوله حسابداری تنها به احصاء مشارکت های مادی مردمی خلاصه نمی‌شود ، بلکه کارکرد اجتماعی نیز دارد چرا که بخش عمده ای از خدمات داوطلبانه به صورت غیر مادی ارائه می‌شوند که این مهم سازمان داوطلبان را بر آن داشته است تا اطلاعات مربوط به انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود را محاسبه و گزارش دهد.

وی افزود:در حال حاضر مرزهای اصول، رویه‌ها و مهارت های حسابداری متعارف در سازمان داوطلبان به حوزه‌هایی چون شفاف سازی در خصوص هزینه کرد منابع مالی و کمک های مردمی و  معیارهای طرح‌ها و برنامه‌های اجتماعی گسترش یافته است.

سلیمی یادآور شد: همکاری جامعه حسابداران رسمی ایران با سازمان داوطلبان هلال احمر در زمینه احصاء ارزش گذاری خدمات داوطلبانه و استفاده از رویه‌های سنجشی برای تخصیص منابع ، می‌تواند تخصیص منابع را به‌گونه‌ای امکان پذیر کند که به بازدهی مطلوب برنامه‌ها و طرح های انساندوستانه  و عمل به نیات خیرین و واقفان منجر شود.

به گفته سلیمی، برگزاری دوره‌های آموزشی مجازی و یا حضوری  برای کارکنان مالی جمعیت هلال احمر سراسر کشور و نیز داوطلبان و جوانان دارای رشته تحصیلی مرتبط مالی، کمک به ارتقای حسابرسی عملیاتی و داخلی جمعیت هلال احمر و همچنین دریافت آموزش های امداد و کمک های اولیه از سوی اعضای جامعه حسابداران رسمی ایران، از مهم ترین عناوین مورد توافق در تفاهم نامه مذکور خواهد بود.

جامعه حسابداران رسمی ایران با دارا بودن ۳ هزار نفر عضو رسمی در ۲۸۰ موسسه حسابرسی، به عنوان یکی از معدود مراجع حسابداری در سطح کشور می‌باشد که مبتنی بر قانون شکل گرفته است.

#نشست_مشترک
#سازمان_داوطلبان_هلال_احمر
#جامعه_رسمی_حسابداران_ایران

مشاهده ۱۱
/
۱۴۰۲/۰۲/۲۳- ۲۰:۵۱
/
شنبه 23 اردیبهشت 1402 - 20:51
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است