هلال‌احمر ایران در مقابله با تنش‌ آبی به یاری ۱۰۱ روستا می رود

معاون جذب و سازماندهی داوطلبان سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: به مناسبت صد و یکمین سال تاسیس جمعیت هلال احمر امسال طرح نذر آب در ۱۰۱ روستا با هدف تامین آب آشامیدنی سالم و مقابله با تنش آبی اجرا می‌شود.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، محمدعلی موذن تبار پیش از خطبه‌های نماز جمعه زنجان با بیان اینکه ۱۶ تا ۲۲ اردیبهشت هفته هلال احمر نامگذاری شده است، افزود: نامگذاری این هفته به یمن تاسیس جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر در  قالب نهضت های ملی  که مصادف با ۱۸ اردیبهشت  تاسیس شده است، می‌باشد.

وی تاکید کرد:  هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از جمعیت های این نهضت  فعالیت می‌ کند و با افتخار جزو ۱۰ جمعیت برتر دنیاست.

 معاون جذب و سازماندهی داوطلبان سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: در حال حاضر  عضو  هیات حاکمه این نهضت هستیم و این نهضت ۱۶۰ سال سابقه فعالیت دارد و ۸۰ میلیون داوطلب در دنیا دارد.

موذن تبار اظهارداشت:  حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر  در سطح کشور  داوطلب جمعیت هلال احمر  ایران هستند تا در حوادث، سوانح و ماموریت های محوله در کنار هلال احمر  باشند.

وی با بیان اینکه نهضت  بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر هفت اصل دارد، خاطرنشان کرد: با پایبندی به اصول بی غرضی، بی طرفی، استقلال‌،  خدمات داوطلبانه، بشردوستی، یگانگی و جهان شمولی خدمات ارائه می دهد.

معاون جذب و سازماندهی داوطلبان  سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت:  چهارمین اصل نهضت بین‌المللی  صلیب سرخ و هلال احمر  خدمات داوطلبانه  است که نشان از داوطلبی این نهضت  دارد.

موذن تبار ادامه داد:  در راستای این اصول اهداف تامین و احترام به انسان‌ها و حفظ کرامت انسانی، پوشش در برابری، دوستی و تفاهم متقابل و صلح پایدار میان ملتها، تلاش برای تسکین  آلام بشری و حمایت از سلامت و زندگی انسان‌ها بدون تبعیض را دنبال می‌کنیم.

وی اظهارداشت:  هلال احمر علاوه بر فعالیت های عمومی و ستادی که دارد بیشتر ماموریت های محوله را سازمان‌های امداد و نجات، جوانان و داوطلبان  در سطح ملی و بین المللی در مواقع عادی و بحرانی انجام می دهند.

معاون جذب و سازماندهی داوطلبان سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت:  هلال احمر در ۳۱ استان ۴۶۰ شعبه و دفتر نمایندگی با ۶ هزار خانه هلال داوطلب محور به وظایف خود عمل می‌کند.

 موذن تبار  خاطرنشان کرد:  سازمان امداد و نجات  با ۵۰ هزار امدادگر داوطلب آموزش دیده در سطوح مختلف که فعالیت‌های آن معطوف به مواقع  بحران و حوادث  در سطح ملی و بین المللی  است و نخستین گروه برای ارائه خدمات امدادی حضور پیدا می‌کنند.

وی یادآوری کرد: سال گذشته  در حوادث سیل و زلزله به هموطنان در سطح داخلی و در سطح بین‌المللی نیز در زلزله  افغانستان،  ترکیه و سوریه خدمات امدادی قابل توجهی ارائه دادیم.

 معاون جذب و سازماندهی داوطلبان سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت:  فرانچسکو روکا رئیس فدراسیون بین المللی  جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر از  خدمات هلال احمر در این کشورها قدردانی کرد.

موذن تبار خاطرنشان کرد:  رئیس‌جمهور ترکیه  نیز نشان افتخار  به  رئیس جمعیت هلال احمر ایران داد.

وی با بیان اینکه دروازه ورود جوانان به هلال احمر سازمان جوانان و امداد و نجات تا سن ۳۵ سال است، افزود: بعد از این همه هموطنان می‌توانند بدون محدودیت عضو داوطلب در هلال احمر باشند.

 معاون جذب و سازماندهی داوطلبان سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: سازمان داوطلبان وظیفه عضو گیری و سازماندهی آنها را در مواقع عادی دارد و در شرایط بحران با توجه به تکلیف قانونی که برعهده هلال احمر گذاشته شده جمع آوری کمک های  نقدی و غیر نقدی را دارد.

موذن تبار با بیان اینکه شعار اصلی سازمان داوطلبان حلقه اتصال توان توانمندان به نیاز نیازمندان است، تاکید کرد: در  همین راستا در نوروز امسال با راه اندازی پویش هلال رحمت  ۲۰۲۰ محله کم برخوردار بنا به فرمایشات مقام‌ معظم رهبری  شناسایی شد.

وی تاکید کرد: هلال احمر،  کمیته امداد، بهزیستی و ستاد اجرایی فرمان امام راحل متولی ارائه خدمات  ویژه در این محلات شدند که ۲۴۷  محله به هلال احمر سپرده شد.

معاون جذب و سازماندهی داوطلبان سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت:  بزرگترین پروژه هلال احمر با طرح نذر آب به منطور مقابله با تنش آبی و خشکسالی اجرا می‌شود.

موذن تبار اظهارداشت:  بر اساس سند ۲۰۳۰ صلیب سرخ جهانی که نقشه راه جمعیت های ملی است برای مقابله با تغییرات اقلیمی محور خدمات زیست محیطی، آموزش،  معیشتی و سلامت محور است.

وی افزود: نذر آب به صورت ملی در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان و هرمزگان انجام می‌شود که سال گذشته این  طرح با ۳۷۷ میلیارد ریال  از محل کمک های خیرین، استمداد بین‌المللی و منابع هلال احمر انجام شد.

معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت:  امسال به یمن تاسیس یکصد و  یکمین سال هلال احمر، ندر آب در ۱۰۱ روستای کشور به منطور تامین آب آشامیدنی  سالم و بهداشتی انجام خواهد شد.

مشاهده ۲۰
/
۱۴۰۲/۰۲/۲۳- ۲۰:۴۸
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است