سید حسن خمینی: درد که باشد، هلال احمر درمان است

حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در جمع امدادگران حاضر در حرم امام خمینی گفت: امدادرسانی وابسته به سلیقه و عقیده نیست و جمعیت هلال‌احمر بسیار ارزشمند است برای اینکه قبل از آنکه بگوید کیستی؟ می‌پرسد دردت چیست؟

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ یادگار امام راحل در جریان مراسم تجدید میثاق رئیس جمعیت هلال احمر، دبیرکل و مدیران این جمعیت در کنار ضریح امام خمینی (ره) گفت: هلال احمر نهادی است که با همه اقشار مردم در تماس است و شیرینی کارش در این است که رنگ، نژاد، مذهب و سلایق را نمی‌شناسد و تنها درد برایش مهم است. درد که باشد هلال احمر درمان است.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی تاکید کرد: اینکه جمعیت خدمتگزار هلال احمر بدون توجه به ملیت، مذهب و نژاد افراد به نیازمندان کمک می‌کند مصداق شعر معروف سعدی است: بنی آدم اعضای یکدیگرند، که در آفرینش ز یک گوهرند و البته که پیدایش نهضت جهانی صلیب‌سرخ هم بر پایه همین اندیشه است.
او در ادامه از جمله معروف عارف نامی‌شیخ ابوالحسن خرقانی یاد کرد که معروف است بر سر در خانقاه خود نوشته بود: هر که در این سرای درآمد، نانش دهید و از ایمانش مپرسید که آنکه به درگاه خداوند تعالی به جان ارزد؛ نزد شیخ حسن به نان ارزد.

یادگار امام خمینی(ره) بر احترام و امدادرسانی به همه مردمان نیازمند در سوانح بدون توجه به شآن، جایگاه و منزلت آنان تاکید کرد و با قرائت روایتی از امام محمد باقر (ع) گفت: «خداوند دوستان خود را در میان مردم پنهان کرده است. بنابراین نباید هیچکدام از بندگان خدا را کوچک شمرد. شاید همان فردی که به چشم ما نمی‌آید از اولیا خدا باشد که در میان مردم کوچه و خیابان پنهان است. اولیا خدا در میان همین مردم دردمند هستند.»

او در پایان از امدادرسانی هلال احمر در سوانح داخلی و خارجی به خصوص در سال گذشته  قدردانی کرد و گفت: هلال احمر نهادی خوشنام و موفق است و خوشحالم که هرساله توفیق دارم  که در جمع شما باشم.

امروز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ و در پنجمین روز هفته هلال احمر تعدادی زیادی از امدادگران زن و مرد هلال احمر به همراه مدیران عالی این جمعیت در کنار ضریح امام خمینی(ره) گرد هم آمدند و به رسم هر ساله با آرمان‌های امام شهدا تجدید پیمان کردند.

مشاهده ۱۴
/
۱۴۰۲/۰۲/۲۰- ۱۵:۴۵
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است