داوطلبان

یکشنبه 19 مرداد 1399

گندزدایی از اماکن عمومی و زندان‌ها توسط داوطلبان هلال احمر

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: تاکنون ۲۲ هزار معبر و خیابان، ۱۰۲ گرمخانه، ۵۴ زندان و ۴ هزار و ۸۳ مسجد توسط داوطلبان هلال احمر ضد عفونی و گندزدایی شده است.

محمد نصیری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اقدامات اخیر سازمان داوطلبان برای مقابله با کرونا گفت: با شیوع بیماری کرونا از اواخر بهمن ماه سال ۱۳۹۸، جمعیت هلال احمر با تشکیل ستاد کرونا اقدامات و فعالیت‌های بشردوستانه خود در این خصوص را آغاز کرد. سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز در زمینه جذب مشارکت‌ها مردمی و اجرای پروژه‌های مهار کرونا فعال بوده است.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر افزود: ضد عفونی و گندزدایی ۲۲ هزار معبر و خیابان به مسافت ۱۰۹.۰۰۰ کیلومتر، گندزدایی وسایل نقلیه شخصی و عمومی شامل ۵۳ هزار واحد اتوبوس، تاکسی و سواری، ۴ هزار و ۵۵۰ واگن قطار شهری و بین شهری، ضدعفونی کردن اماکن عمومی شامل ۱۰۲ گرمخانه، ۵۴ زندان، ۴ هزار و ۸۳ مسجد، یک هزار و ۱۲۰ همراه سرا و ۶۵ هزار مورد سایر اماکن نیز تاکنون توسط داوطلبان انجام شده است.

وی تاکید کرد: مجموع کمک‌های نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری شده به یک میلیارد و ۲۸۹ ریال رسیده است. تاکنون نیز قریب به ۷۲ هزار و ۷۰۰ داوطلب هلال احمر با مشارکت هزار خانه در زمینه برگزاری فراخوان جمع‌آوری کمک‌های مردمی فعالیت کرده‌اند.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر با اشاره بر تهیه و توزیع ۲۴۸ هزار پک و بسته بهداشتی اهدایی مردمی در بین اقشار آسیب‌پذیر، عنوان کرد: به علاوه تاکنون ۲۳۰ هزار بسته حمایتی و معیشتی و ۵۰۰ هزار بسته بهداشتی میان خانوارهای متأثر از کرونا توزیع شده است.

نصیری با اشاره بر برپایی ۹۵۹ کارگاه تولید ماسک و لباس سرهمی بیمارستان توسط داوطلبان خانه‌های هلال ابراز داشت: در این کارگاه‌ها یک میلیون و ۹۱۱ هزار عدد ماسک، ۱۴۸ هزار جفت دستکش و ۸۱ هزار لباس سرهمی تولید شده است.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر با تاکید بر ترغیب و تشویق داوطلبان به اهدای خون، تصریح کرد: با توجه به کمبود ذخیره خون در کشور، داوطلبان هلال احمر ۲۲ هزار و ۵۰۰ واحد خون اهدا کرده‌اند.

نصیری خاطرنشان کرد: تاکنون نیز یک هزار و ۴۵۷ مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار تحت اجرای پروژه و طرح‌های پیشگیری از کرونا بوده و حمایت شده‌اند.

وی با اشاره بر مدیریت تشکل‌های مردم نهاد در جذب مشارکت‌های مردمی، توضیح داد: با توجه به اینکه بخشی از خدمات و کمک‌های مؤمنانه‌ای در موضوع کرونا، از طریق تشکل‌های مردم نهادی بود که با مجوز و مدیریت سازمان داوطلبان اقدام به جمع‌آوری و توزیع کمک‌های مردمی کردند، ۴۷ مجوز برای خیریه‌ها و تشکل‌های مردمی نهادی که متقاضی مشارکت در موضوع کرونا بودند، صادر شده است.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر با توضیح درباره اقدامات انجام شده توسط تشکل‌ها و خیریه‌ها در خصوص کرونا، گفت: این مجموعه‌ها اقداماتی ازجمله گندزدایی و ضدعفونی معابر و اماکن، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی برای خانوارهای آسیب‌دیده از کرونا و آموزش و توزیع بسته‌های بهداشتی در اماکن و مناطق پر خطر را انجام داده‌اند.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *