داوطلبان

پنجشنبه 01 آبان 1399
در استای تلاش برای رفع معضلات مناطق محروم :

نصب 133 تانکر و توزیع بیش از 76 هزار بطری اب / کلرزنی و تعمیر پمپ و انشعابات

معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه دسترسی به شبکه عمومی آب آشامیدنی در حالی از جمله شاخص های عدالت در سلامت است که سلامت آب آشامیدنی در مناطق متاثر از خشکسالی، آن طور که باید وضعیت سالم و بهداشتی ندارد ، افزود: در این راستا تا کنون 133 تانکر آب نصب و همچنین اقداماتی نظیر توزیع بیش از 76 هزار بطری آب ، کلرزنی و تعمیر پمپ و انشعابات در قالب اجرای برنامه "نذر آب 3" در استان های متاثر از خشکسالی صورت گرفته است.

معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه  دسترسی به شبکه عمومی آب آشامیدنی در حالی از جمله شاخص های عدالت در سلامت است که سلامت آب آشامیدنی در مناطق متاثر از خشکسالی،  آن طور که باید وضعیت سالم و بهداشتی ندارد ، افزود: در این راستا تا کنون 133 تانکر آب نصب و همچنین اقداماتی نظیر توزیع بیش از 76 هزار بطری آب ، کلرزنی و تعمیر پمپ و انشعابات در قالب اجرای برنامه "نذر آب 3" در استان های متاثر از خشکسالی صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، وحید سلیمی بیان کرد: تامین آب شرب سالم و بهداشتی از جمله محورهای  برنامه ملی "نذر آب3"  جهت تامین سلامت مردم است. زیرا آب آلوده یکی از راه های ابتلا و انتقال انواع بیماریهای ویروسی و میکروبی به ویژه در شرایط همه گیری ویروس کرونا تلقی می شوند و حتی می تواند خطراتی جبران ناپذیری برای افرادی که آب شرب آلوده مصرف می کنند رقم بزند.

وی افزود: با اجرای برنامه مذکور در استان های سیستان و بلوچستان ،خراسان جنوبی، کرمان و هرمزگان ، تا کنون  133 تانکر آب نصب و همچنین اقداماتی نظیر توزیع بیش از 76 هزار بطری آب ، کلرزنی و تعمیر پمپ و انشعابات در قالب اجرای برنامه "نذر آب 3" در استان های متاثر از خشکسالی صورت گرفته است.

به گفته سلیمی ، ارسال دستگاه های تصفیه آب ،  انجام عملیات عمرانی مانند لوله کشی آب ، حفر چاه، لایروبی قنوات و چاه‌ها ، برگزاری سمینار، کارگاه‌ها و برنامه‌های آموزشی و اقداماتی چون ضدعفونی، تب سنجی، و کلرزنی نیز از سوی تیم‌های اعزامی در این مناطق محروم از دیگر رهاوردهای برنامه "نذر آب3" است.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *