داوطلبان

یکشنبه 06 مهر 1399

توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی و بهداشتی میان نیازمندان و آسیب‌دیدگان کرونا در چهار محال و بختیاری

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: بیش از ۱۰ هزار بسته معیشتی و بهداشتی توسط اعضای جمعیت هلال‌احمر استان تهیه و میان نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان چهار محال و بختیاری،سید احمد مرتضوی فرد افزود: از این تعداد ۶ هزار بسته معیشتی و 4 هزار بسته بهداشتی بود که بین جامعه هدف هلال‌احمر، به خصوص بیماران خاص توزیع شد.

وی در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان به مناسبت روز خبرنگار، با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر استان از ابتدای شیوع ویروس کرونا در حوزه پیشگیری و مقابله و اطلاع‌رسانی فعالیت داشت، گفت: با اجرای طرح قرنطینه خانگی، این جمعیت با همکای مرکز بهداشت و نیروی انتظامی بیش از ۴۸ پایگاه اطلاع‌رسانی در ورودی استان و شهرهای استان دایر کرد.

وی گفت: در این پایگاه‌ها داوطلبان علاوه بر تب‌سنجی، در زمینه ارائه آموزش به افراد در زمینه راه‌های مقابله و پیشگیری از این ویروس ارائه دادند.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری با اشاره به بحث اطلاع‌رسانی در زمینه حوادث و بلایا افزود: رسانه‌ها خط مقدم حوزه اطلاع رسانی هستند که با اطلاع‌رسانی دقیق و سریع می‌توانند در زمینه جلوگیری از بروز برخی حوادث فعالیت کنند.

مرتضوی‌فرد، با اشاره به اهمیت بحث آموزش افزود: خانه‌های هلال در راستای آموزش و تیم سازی در مناطق روستایی و در معرض خطر، فعال می‌شوند.

به گفته وی، تا پایان سال، ۱۰۰ خانه هلال در مناطق روستایی استان راه‌اندازی می‌شود که این خانه‌ها به‌ صورت داوطلبانه در زمینه آموزش همگانی به گروه‌های سنی مختلف فعالیت می‌کنند.

وی گفت: ارائه آموزش در زمینه افزایش تاب‌آوری در برابر حوادث و پاسخگویی مناسب در امر امدادرسانی در حوادث و بلایا از اهداف راه‌اندازی خانه‌های هلال است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به نقش اطلاع‌رسانی در زمینه فعالیت‌های این جمعیت افزود: با توجه به اینکه جامعه نیاز به اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی دارد و این امر با ارائه گزارش و خبر توسط رسانه‌ها امکان‌پذیر است.

مرتضوی‌فرد گفت: با اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف می‌توان زمینه جذب داوطلبان و اعضای جدید و همچنین امداگران را به این جمعیت افزایش داد.

وی با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری به عنوان یک استان زلزله خیز است و در سه نقطه گسل زلزله در استان فعال است، افزود: ارائه آموزش خودامدادی به مردم استان یک ضرورت است.

رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) مرکز چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به قدمت بیش از ۸۰ ساله این رسانه افزود: در این رسانه آمادگی برای همکاری بیشتر با هلال احمر در حوزه اطلاع‌رسانی و فرهنگسازی وجود دارد.

سیدحسن جوادی‌زاده، با تاکید بر اینکه ارائه آموزش‌های امداد و نجات به عنوان نیازهای اولیه برای نجات جان افراد است، افزود: استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود در استان به خصوص رسانه‌ها برای ارائه این آموزش‌ها ضروری است.

وی اظهار داشت: این ظرفیت در خبرگزاری و رسانه‌ها در خصوص ارائه فعالیت‌ها و همچنین ارائه آموزش و کاستی‌ها در حوزه فعالیت‌های امداد دوستانه و همچنین مدیریت بحران وجود دارد.

۱۷ مردادماه سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.

 

admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *