داوطلبان

پنجشنبه 23 مرداد 1399
رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در مراسم تجلیل از بازنشستگان سازمان عنوان کرد؛

دعوت از همکاران بازنشسته برای مشارکت در فعالیت های داوطلبانه

در مراسم گرامی داشت دهه کرامت که با حضور مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه برگزار شد، 3 تن از کارمندان بازنشسته سازمان مورد تكريم و تجليل قرار گرفتند.

در مراسم گرامی داشت دهه کرامت که با حضور مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه برگزار شد،  3 تن از کارمندان بازنشسته سازمان  مورد تكريم و تجليل قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر؛  محمد نصیری در اين مراسم که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد،  اظهار کرد: امروز برای سپاس گذاری از  سال ها خدمت بدون وقفه و تلاش همه جانبه همکاران سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گردهم آمدیم و تاکید کرد: سازمان داوطلبان همواره پذیرای ایده ها ، نظرها و مشارکت خالصانه همکاران بازنشسته در کسوت داوطلبی است.

وی با اشاره تلاش مضاعف همکاران در سال های اخیر، به جذب بالغ بر 285 میلیارد تومان کمک نقدی و بیش از 600 میلیاردتومان کمک غیرنقدی مردمی از فروردین ماه سال گذشته تا به امروز اشاره کرد و افزود: تمام این کمک ها ، امانت مردم بوده است که در حوادث و برنامه های  گوناگون از جمله سیل های اخیر کشور، مبارزه با ویروس کرونا و طرح نذر آب هزینه و به صاحبان شان یعنی مردم آسیب دیده پرداخت شده است.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: تراز جمع آوری کمک های مردمی، میزان جمع سپاری و توریع کمک های مردمی در یک سال اخیر بی سابقه بوده است و به خوبی موید آن است که سازمان داوطلبان ، یکی از پایه های اساسی کمک رسانی به مردم است.

نصیری با تقدیر از زحمات یکساله مدیران، مشاوران و کارکنان سازمان در به ثمر نشاندن برنامه های انساندوستانه ، اضافه کرد: این مهم با پیگیری ها و حضور مداوم همکاران حتی در روزهای تعطیل و پر مخاطره محقق شده است که امیدوارم این فرایند همچنان در خدمت رسانی به مردم  ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی های خوبی در این سازمان  با استفاده از ظرفیت مددکاران داوطلب ، بهره گیری از بسترهای نرم افزاری پیشرفته  و مددکاری پویا برای  توسعه منابع از مشارکت های مادی و معنوی  مردمی صورت گرفته است ، به ضرورت تشکیل EOC  خدمات داوطلبانه در بحران اشاره کرد.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تصریح کرد: اتفاقات اخیر نشان داد ، موسسه های خیریه یاور هلال در انجام طرح ها و برنامه های عام المنفعه جمعیت هلال احمر هستند بنابراین برگزاری دوره های آموزشی متناسب با فعالیت ها و زمینه کاری بنگاه های اقتصادی و تشکل های مردمی در دستورکار این سازمان قرار دارد.

همچنین در این نشست، مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه با گرامی داشت دهه کرامت، بیان کرد: وجود دو نعمت عصمت فاطمی تا رضای علوی در میهن، فرصت معنوی بی نظیری را برای مردم فراهم آورده است، افزود: اهل بیت (ع) پدران امت هستند بنابراین اگر نگاه ما این باشد که زیارت حرم های مطهر یعنی گفتگو با امامان بزرگوار ، می توانیم با دعا به درگاه پروردگار متعال، در مسیر درست قرار گرفته و تمام حوائج مان را از خداوند بزرگ  بخواهیم .

حجت الاسلام و المسلمین مهدی فقیه اشاره کرد: نماز اول وقت و مراقبت از زبان، دو عاملی است که زندگی ما را تغییر داده و بهرشد و تعالی می رساند چرا  که دعا ، اثر وضعی روی وجود زندگی دارد و بسیار بر مداومت برآن از سوی ائمه اطهار(ع) تاکید شده است.

وی درپایان سخنانش ازتمامی کارکنان دعوت کرد تا با همفکری و ارایه نظرات ، بیش از پیش در اشاعه و ترویج فرهنگ نماز و احکام الهی   و در نهایت تعالی خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر مشارکت کنند.

گفتنی است، در پایان برنامه  با اهداء لوح تقدیر و هدیه از کارکنان بازنشسته سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر  تقدیر شد.

 

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *