داوطلبان

سه شنبه 17 تیر 1399

نشست تخصصی «یاریگری خلاقانه در بحران» برگزار می‌شود

نشست علمی-تخصصی «یاریگری خلاقانه در بحران» به همت معاونت فرهنگی و امور آموزشی و پژوهشی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر، در این نشست که با حضور امدادگر و کارشناس حوزه بحران، محمدرضا سلحشور برگزار می‌شود، او به ارائه تجربه زیسته خود در بحران‌ها می‌پردازد. واکاوی تاثیر خلاقیت در امداد موضوع و محور این نشست است که مورد بررسی و تحلیل حاضران قرار خواهد گرفت.

امداد خلاقانه به آسیب‌دیدگان بحران‌ها می‌تواند کارآمدی سازمان را بالا برده و صدمات و تلفات جانی و مالی را به طور فزاینده‌ای کاهش دهد. بی‌‌شک یکی از راه های رسیدن به این امر استفاده از تجربیات زیسته امدادگران خلاق است. پرداختن به شیوه‌های مختلف، نوین و خلاقانه امداد و نجات از مقوله‌هایی است که می‌تواند راهنمای عملی خوب و بصیری باشد برای کسانی که به امر یاریگری اهتمام دارند.

نحوه مواجهه ما با دیگری، تبیین و توجیه شیوه‌های خلاقانه یاریگری از دیگر موضوعاتی است که در این نشست مورد واکاوی قرار خواهد گرفت.

این نشست علمی-تخصصی روز یکشنبه 8 تیرماه  از ساعت ۱۰ صبح در طبقه يازدهم ساختمان صلح جمعیت هلال‌احمر برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است، نشست «یاریگری خلاقانه در بحران»،‌ دهمین نشست علمی-تخصصی در زمینه اخلاق‌ امدادگری است.

گفتنی است سلسله نشست‌های علمی مرتبط با مفاهیم و اهداف جمعیت هلال احمر در آینده با حضور صاحب نظران و کارشناسان ادامه خواهد یافت. هدف از برگزاری این سلسله‌ نشست‌ها، بررسی و تحلیل موضوع‌های مربوط به جمعیت هلال‌احمر توسط اندیشمندان و متفکران حوزه علوم انسانی و مقدمه برگزاری همایش اخلاق امدادگری است. حضور در این نشست برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *