داوطلبان

راه‌اندازی 32 خانه هلال در نصف جهان

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان اصفهان از افتتاح و راه‌اندازی 32 خانه هلال در اصفهان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان؛ شهریار انصاری طادی با اشاره به ظرفیت‌های خوب خانه‌های هلال در پیشبرد اصول و اهداف جمعیت هلال‌احمر گفت : این مراکز دارای ظرفیت‌های متعددی در جوامع روستایی و شهری هستند و در طرح همای رحمت در سال جاری از این ظرفیت در توزیع خوب سبدهای معیشتی و شناسایی نیازمندان شاهد بروز این ظرفیت بودیم به‌گونه‌ای که اشراف خانه‌های در شناسایی افراد نیازمند ساکن در محلات باعث توزیع مناسب و عادلانه‌تر بسته‌های معیشتی شد .

وی بابیان اینکه خانه‌های هلال به‌مثابه پل ارتباطی بین مردم و جمعیت هلال‌احمر هستند خاطرنشان کرد : حضور همه سلیقه‌ها و گرایش‌ها در برنامه‌های جمعیت هلال‌احمر ازجمله تشکیل گروه‌های امدادی ، برگزاری آموزش‌های همگانی آمادگی در برابر مخاطرات و به‌تبع آن ایجاد محله تاب آور و جامعه آماده، از دستاوردهای این مراکز خواهد بود .

انصاری طادی افزود : با بهره‌گیری از خانه‌های هلال در زمینه‌های بشردوستی و عام‌المنفعه مشخص و احصا می‌شود و این امر می‌تواند در تحقق و پیشبرد اهداف جمعیت هلال‌احمر و توسعه زمینه‌های مشارکت مردم در فعالیت‌های هلال‌احمر نقش مهمی ایفا کند .

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه تأسیس و راه‌اندازی خانه‌های هلال در محلات ، دهیاری‌ها، مساجد، دفاتر تسهیل گری و سایر نهادهای مردمی در حال شکل‌گیری است افزود: این امر می‌تواند با توجه به اهداف مشترک این نهادها، هم‌افزایی خوبی را برای خدمت به مردم و اثربخشی فعالیت‌های هلال‌احمر ایجاد کند .

انصاری طادی گفت: در حال حاضر در تعدادی از دفاتر تسهیل گری و توسعه محلی شهر اصفهان خانه‌های هلال راه‌اندازی شده است که با توجه به اشتراک مسائل اجتماعی و فرهنگی جمعیت هلال‌احمر و این دفاتر، می‌تواند آثار اجتماعی مطلوب و مؤثری را درزمینه تاب‌آوری محلات فراهم کند .

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان اصفهان در پایان از آمادگی این جمعیت در راه‌اندازی خانه‌های هلال در روستاهای بالای 200 خانوار خبر داد و یادآور شد از حضور جوانان ، صاحب‌نظران در خانه‌های هلال استقبال کرده چراکه بی‌تردید این امر باعث افزایش کیفیت فعالیت‌های امدادی و بشردوستی جمعیت هلال‌احمر و گسترش فرهنگ امدادی در روستاها خواهد شد .

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *