داوطلبان

یکشنبه 14 آذر 1400
با همکاری موسسه خیریه نیکان ماموت برگزار می شود:

دوره آموزشی مدیر عامل حرفه ای تشکل های مردم نهاد همکار با جمعیت هلال احمر در سازمان داوطلبان

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: دوره آموزشی مدیر عامل حرفه ای تشکل های مردم نهاد همکار با جمعیت هلال احمر در سازمان داوطلبان با همکاری موسسه خیریه نیکان ماموت طی 2 روز متوالی از 3ام تا 4 ام آذرماه جاری با هدف توسعه مشارکت های مردمی برای تقویت مدیریت بحران جامعه محور و تدوین سازوکارهای حمایتی و تشویقی برای رشد کمی تشکل های مردم نهاد و همچنین مطالبه گری در چرخه مدیریت بحران برگزار می شود.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: دوره آموزشی مدیر عامل حرفه ای تشکل های مردم نهاد همکار با جمعیت هلال احمر در سازمان داوطلبان با همکاری موسسه خیریه نیکان ماموت طی 2 روز متوالی از 3ام تا 4 ام آذرماه جاری با  هدف توسعه مشارکت های مردمی برای تقویت مدیریت بحران جامعه محور و  تدوین سازوکارهای حمایتی و تشویقی  برای رشد کمی  تشکل های مردم نهاد و همچنین مطالبه گری در چرخه مدیریت بحران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، محمد نصیری در آیین افتتاحیه این دوره تصریح کرد:  نقش تشکل‌های مردم نهاد در کمک به مدیریت بحران، بیانگر قدرت و توانایی آن ها به عنوان ظرفیتی بالقوه برای عبور از مشکلات و بحران‌های مختلف در وضعیت‌های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و به خصوص آسیب های اجتماعی در کشور است.

وی اظهار کرد: در رابطه با حضور و مشارکت مردم و تشکل های مردم نهاد در مراحل مختلف و در سطوح مختلف برنامه ریزی، در نظریات جدید حکمروایی، روی آوردن به شیوه مشارکتی به طور کلی در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی ها و توجه به مسئولیت‌پذیری اجتماعی یک ضرورت تلقی می شود و اساس توسعه پایدار در سطوح محلی، ملی و بین المللی را تشکیل می دهد.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، تعهد به شفافیت و پاسخ‌گویی، همراه داشتن نیروی داوطلبان، توان سریع برای تامین منابع  مالی خرد در زمان نیاز به کمک های اضطراری، الگوسازی نوین و متناسب با جوامع محلی و پوشش ابعادی که دولت به واسطه ابعاد سانحه امکان ورود به آن را ندارد از دیگر مزیت های تشکل های مردم نهاد و سازمان های خیریه در کشور عنوان کرد.

نصیری یادآور شد: سازمان در این زمینه پیشرو اطلاق می شود که قابلیت تعامل با تشکل های مردم نهاد را بعنوان شرکای اجتماعی  در سطوح مدیریتی و کارشناسی برای هدایت سرمایه های اجتماعی تقویت کند و به عنوان فردی که سابقه مسوولیت هدایت تشکل های مردم نهاد در 2 بحران اخیر کشور را داشته ام ، باید گفت : مدیریت نشدن ظرفیت‌های تشکل‌های مردم‌نهاد و در مواردی به هدر رفتن این ظرفیت، عدم مدیریت حضور تشکل‌های مردمی در سوانح منجر به بروز آسیب‌ هایی نظیر کاهش سرمایه های اجتماعی می شود.

وی همچنین از تمامی دست اندرکاران برگزاری این دوره آموزشی تقدیر و اعلام آمادگی  کرد تا متناظر با دوره مذکور در سطوح استانی نیز برای تشکل های مردم نهاد همکار با جمعیت هلال احمر برگزار شود.

یادآور می شود هییت مدیره اثربخش، وظایف بازرس قانونی در سمن ها، مستندسازی پروژه های عملیاتی، تامین مالی در شرایط بحران، کاربرد نگرش سیستمی در رهبری سازمانهای مردم نهاد ، سمن هادر سوانح، خواندن و تحلیل گزارش حسابرس قانونی و همچنین نکات ویژه در حسابداری سازمان های مردم نهاد ، سرفصل های این دوره آموزشی است.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *