داوطلبان

شنبه 11 تیر 1401
رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر عنوان کرد:

برنامه ریزی برای آمادگی و هماهنگی داوطلبان جمعیت هلال احمر در برابر زلزله

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: برنامه ریزی برای آمادگی و تقویت هماهنگی داوطلبان جمعیت هلال احمر در برابر زلزله و نیز ترویج مهارت های تاب آوری در شرایط بحران در جامعه از طریق فعالیت های داوطلبانه در جامعه در دستور کار این سازمان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، وحید سلیمی در حاشیه برگزاری جلسه تمرین آمادگی در برابر زلزله که در سالن کوه نور برگزار شد، توضیح داد: هدف از این تمرین بررسی هماهنگی و کمک‌های بین المللی در وضعیت بلایای بزرگ است.

وی با بیان اینکه این نشست ازسوی  دفتر هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد و دفتر ملل متحد برای هماهنگی امور بشردوستانه در جمهوری اسلامی ایران و با همکاری سازمان مدیریت بحران کشور برگزار شد، افزود: این نشست با حضور نمایندگان نهادهای مختلف دولتی و آژانس‌های مختلف مربوط سازمان ملل متحد برگزار شد.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ضمن تاکید بر آشنایی دستگاه‌های مرتبط با مدیریت بحران در کشور و آژانس‌های بین المللی و عملکرد نظام بین المللی در پاسخ به زمین لرزه گفت: می‌بایست بیش از پیش، همکاری‌های داوطلبانه در زمان بحران تقویت شود.

وی ظرفیت‌های نیروهای داوطلب جمعیت هلال احمر در مقابله با مخاطرات طبیعی مانند زلزله را مناسب توصیف کرد و گفت: در عین حال می‌بایست، هر لحظه درصدد افزایش آمادگی‌ها و تقویت هماهنگی‌ها باشیم. چرا که ترویج مهارت های تاب آوری در شرایط بحران در جامعه از طریق فعالیت های داوطلبانه در جامعه در دستور کار این سازمان است.

بر اساس این گزارش، نشست تمرین آمادگی در برابر زمین لرزه با همکاری دفتر هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در ایران مشارکت سازمان مدیریت بحران با حضور محمد حسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، شبستری مسئول هماهنگی کمک‌های بشر دوستانه سازمان ملل اوچا، اشتفان پریزنر نماینده هماهنگ کننده دفتر سازمان ملل برگزار شد.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *