دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨
کمک به آسیب دیدگان از سیل کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

ارائه خدمات ۳۰ پزشک داوطلب زنجان در مناطق محروم خرم‌آباد/ بهره‌مندی ۱۲۰ تن از خدمات کاروان سلامت سراب

کاروان سلامت استان‌های زنجان و آذربایجان شرقی در مناطق کم‌برخوردار شهرستان‌های خرم‌آباد و سراب خدمات مختلف درمانی،حمایتی و معیشتی ارائه کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، علی منفرد، معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: کاروان سلامت اعزامی از این استان به شهرستان خرم آباد لرستان خدمات بهداشتی، درمانی، حمایتی و معیشی رایگان ارائه کردند.

وی افزود: یک تیم ۳۰ نفره متشکل از پزشکان متخصص، عمومی، کارشناسان، پرستاران و داوطلبان این استان در قالب کاروان سلامت برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مدت ۵ روز به شهرستان سیل زده خرم آباد لرستان اعزام شدند و پزشکان متخصص در این کاروان شامل ارتوپد، داخلی، اطفال، دندانپزشک، داروساز، زنان و زایمان و پزشک عمومی بودند.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان زنجان و سرپرست کاروان سلامت اعزامی به لرستان گفت: تیم روانشناسی جوانان، ارتز و پروتز از معاونت بهداشت، تیم درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان زنجان، امدادگران و داوطلبان نیز از دیگر فعالان در کاروان سلامت اعزامی به استان سیل زده لرستان بودند.

 

منفرد با بیان اینکه خدمات رایگان ارائه شده در بخش بهداشتی و درمانی، حمایتی و معیشی بود، اظهار کرد: هزینه های خدمات داوطلبی و بهره وران در بخش بهداشتی و درمانی از قبیل خدمات ویزیت رایگان، خدمات روانشناسی، زنان و زایمان، توزیع بسته های معیشتی، بهداشتی، استفاده از تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و خودرو بود.

وی به ارائه خدمات کاروان سلامت اعزامی استان زنجان به خرم آباد لرستان در بخش مشارکت های نقدی و غیرنقدی اشاره کرد و گفت: خدمات این بخش نیز شامل داروی رایگان، توزیع بسته های غذایی، البسه، وسایل بهداشتی و نوشت افزار بود.

 

 بهره مندی ۱۲۰ نفر از خدمات کاروان سلامت سراب

کاروان حمایت و سلامت داوطلبان جمعیت هلال احمر در روستای کم برخوردار «زنجیل آباد» در بخش مهربان از توابع شهرستان سراب به ارائه خدمات پرداخت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، کاروان اعزامی داوطلبان این استان با مشارکت هلال احمر نسبت به ارائه خدمات پزشکی، درمانی، مامایی، پرستاری و دارویی رایگان اقدام کرده و ۱۲۰ تن از اهالی روستا از خدمات این کاروان بهره مند شده و در پایان ۴۰ بسته حمایتی میان روستائیان و همچنین اسباب‌بازی و تغذیه میان کودکان توزیع شد.

حسین خیرجو، معاون داوطلبان هلال احمر استان آذربایجان شرقی در این باره گفت: داوطلبان استان به منظور حمایت از اقشار کم در آمد، امسال نیز برنامه ریزی لازم  برای اجرای کاروان های حمایت و سلامت در مناطق کم برخوردار استان را با مشارکت جمعیت هلال احمر شهرستان ها و خیرین خواهد داشت .

 

 


٠٨:٠٩ - سه شنبه ١٨ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٧٨١    /    تعداد نمایش : ٢٥خروج