يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

پیام تسلیت مدیرعامل هلال‌احمر فارس در پی درگذشت امدادگر داوطلب خرمبید

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس در پی جان باختن امدادگر داوطلب جمعیت هلال احمر خرمبید حین امدادرسانی به آسیب‌دیدگان یک حادثه رانندگی در کیلومتر ۲۰ محور صفاشهر – آباده، این ضایعه دردناک را به خانواده این امدادگر و جمعیت هلال‌احمر تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، متن پیام تسلیت حسین درویشی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر فارس بدین شرح است: « انا لله و انا الیه راجعون

خبر رفتن امدادگر عزیزمان از بین ما، خبری ساده نیست که بتوان به راحتی از آن عبور کرد. درس‌هایی در زندگی بسیاری از افراد نهفته است که می‌توان با دریافت نکات مثبت و کلیدی آن، مسیر زندگی خود را متحول ساخت و طور دیگری به ادامه زندگی نگریست. همچنین رفتن عزیزانی از بین ما به دیار ابدی و اثرات مثبت و عمیقی که در طول حیات‌شان در این دیار فانی بر جای گذاشته‌اند به ما یادآوری می‌کند و راه رسیدن به سعادت را نمایان‌تر. زندگی امدادگران نیز درس‌هایی این چنین به ما می‌آموزد…

عروج امدادگری جوان که تا چندی پیش در بین تمامی انسان‌ها و در بین هیاهو و دغدغه‌های زندگی روزمره، بدون هیچگونه چشم داشتی و بصورت داوطلبانه با پوشیدن لباس امدادگری هلال احمر به نجات جان همنوعان خود می‌‏شتافت، غمی بزرگ را بر جان اینجانب، پرسنل، امدادگران و تمامی اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر استان فارس قرار داد. همراهی با او چه زود گذشت و با خوبی‌هایش به خاطره‌ها سپرده شد.

درگذشت مرحوم محمدحسین نظری، از نجاتگران باسابقه و جوان جمعیت هلال احمر استان فارس و عضو فعال هلال احمر شهرستان خرمبید را به خانواده بزرگ و انسان‌دوست هلال احمر، اعم از امدادگران، نجاتگران، اعضای داوطلب، خویشاوندان و آشنایان نسبی و سببی وی تسلیت عرض کرده و از درگاه خالق متعال برای آن نجاتگر عزیز سفر کرده، طلب رحمت و مغفرت و برای خانواده و تمامی بازماندگانشان صبری جمیل را مسئلت می‌نمایم.»

بر اساس این گزارش، امدادگر جمعیت هلال احمر خرمبید حین امدادرسانی به حادثه برخورد یک دستگاه خودرو پراید با یک دستگاه پیکاپ نیروی انتظامی در کیلومتر ۲۰ محور صفاشهر – آباده بود که بر اثر عدم کنترل راننده یک دستگاه تریلر عبوری و برخورد با این امدادگر، منجر به جان‌باختن این امدادگر شد. این حادثه صبح روز سه شنبه ۴ تیر ماه به وقوع پیوست و ۳ فوتی و ۱۵ مصدوم بر جای گذاشت.

محمدحسین نظری، امدادگر ۲۵ ساله سازمان امداد و نجات استان فارس بود که سابقه ۵ سال خدمت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر خرمبید را در کارنامه خود داشت.


٠٨:٤٥ - سه شنبه ٤ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٥٦٣    /    تعداد نمایش : ٨٢خروج