داوطلبان

یکشنبه 14 آذر 1400

تشریح خدمات هلال‌احمر مرکزی در نذر آب4

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی، خدمات چهارمین برنامه ملی "نذر آب4" این جمعیت را در شهرستان زهک استان سیستان و بلوچستان تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ علیرضا محمودی اظهار کرد: کاروان سلامت و طرح ملی نذر آب برای چهارمین سال متوالی از 13 الی 19 شهریورماه سال جاری با همکاری داوطلبان، خیرین، موسسه خیریه نیکان ماموت در تهران، خدمات حمایتی، آموزشی، فرهنگی و نذر آب4 را به ارزش بیش از 40 میلیارد ریال ارائه کرد.

وی با اشاره به اینکه در طرح ملی نذر آب 4، استان مرکزی به عنوان معین 1 و استان کرمانشاه به عنوان پشتیبان و معین 2 در شهرستان زهک حضور داشت گفت: براساس بازدیدهای میدانی که از قبل انجام شد و همچنین تعاملات و نیازسنجی‌هایی که هلال احمر استان مرکزی با مشارکت هلال احمر و آبفای شهرستان زهک انجام داد، مقرر شد این جمعیت با همکاری موسسه خیریه نیکان ماموت در سال جاری با همت و یاری خیرین و با هدف کاهش اثرات تنش‌های آبی در روستاهای محروم این شهرستان، 10 هزار متر لوله گذاری در 8 روستا  و نصب 10 دستگاه تصفیه آب در 10 روستای شهرستان زهک را انجام دهد.

محمودی ادامه داد: در بازدیدی که دکتر همتی رئیس جمعیت هلال احمر، نصیری رئیس سازمان داوطلبان، مهندس دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی و همچنین مسئولان استان سیستان و بلوچستان در روز چهارشنبه 17 شهریورماه از روند اجرای کاروان سلامت و طرح ملی نذر آب 4 هلال احمر استان مرکزی داشتند، کلنگ احداث پروژه آبرسانی زمین زده شد که طبق برآورد آبفای زهک، هزینه اجرای طرح آبرسانی 28میلیارد ریال برآورد شده است که با تعهدی که جمعیت استان و موسسه خیریه نیکان ماموت نسبت به انجام این امر دادند و همچنین با همکاری سازمان داوطلبان پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری شاهد افتتاح این طرح باشیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی در ادامه با اشاره به اعزام تیم کامل درمانی استان در برنامه ملی نذر آب 4 افزود: در این برنامه جمعیت هلال احمر استان با اعزام 19 پزشک عمومی و متخصص، دندانپزشک، چشم پزشک، دامپزشک و ...خدمات قابل توجهی به هموطنان زهی ارائه داد که در این راستا ویزیت رایگان 1530 نفر توسط پزشکان عمومی و متخصص، ویزیت و خدمات دندانپزشکی به 1296 نفر، ارائه خدمات پیراپزشکی به 1800 نفر و انجام 15 عمل جراحی چشم و توزیع دارو به ارزش 145 میلیون تومان دارو میان اهالی منطقه از اقدامات این جمعیت در این ایام بود.

محمودی افزود: با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید، 100 بسته لوازم‌التحریر شامل دفتر، خودکار، مدادرنگی، پاک‌کن، جامدادی و تعدادی کفش و پوشاک بین دانش‌آموزان و همچنین 320 قطعه اسباب‌بازی شامل عروسک و ماشین و ... بین کودکان در طول فعالیت این کاروان توزیع شد

وی ادامه داد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی مقابله با کرونا، بیماری‌های شایع منطقه، بیماری‌های وبا، آنفلوانزا برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان توسط کارشناسان و مربیان اعزامی از استان و همچنین توزیع بروشورهای آموزشی بین فراگیران از جمله فعالیت‌های آموزشی چهارمین کاروان سلامت و نذر آب بود که بیش از 140 نفر از خدمات آموزشی این جمعیت بهره‌مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی با اشاره به خدمات حمایتی این کاروان بیان کرد: 500 بسته معیشتی شامل آرد، برنج، روغن، رب گوجه فرنگی، ماکارونی، بیسکویت، حبوبات، قند و شکر و تعداد 200 بسته بهداشتی شامل ماسک، محلول ضدعفونی و مواد بهداشتی دیگر توسط داوطلبان بین مردم نیازمند شهرستان زهک در مناطق هدف توزیع شد.

محمودی با بیان اینکه حفظ کرامت انسانی از مهم ترین اولویت ها هلال احمر است، گفت: احصاء مشکلات مردم در نقاط محروم یکی از برنامه های کاروان نذر آب در نقاط مختلف است.

بنا به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی تمام این خدمات با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ارائه شده است.

وی بیان کرد: بر اساس رایزنی های انجام شده با پزشکان آن دسته از بیمارانی که نیاز به بررسی های تخصصی دارند، برای درمان در اراک حمایت می شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: در طرح نذر آب 4 نگاه جمعیت بر آبرسانی پایدار در مناطق محروم است که با همکاری هلال احمر این استان و کرمانشاه و مشارکت موسسه خیریه نیکان ماموت اجرای این طرح در روستای مهک با ظرفیت 70 خانوار آغاز شده است.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *