پنج شنبه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٧
سازمان داوطلبان، حلقه اتصال میان توان توانمندان و نیاز نیازمندان
 


  چاپ        ارسال به دوست

در ماه رمضان امسال بیش از 7 هزار و 800 خانوار نیازمند از سبدهای غذایی هلال احمر فارس بهره مند شدند

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان فارس از بهره مندی 7 هزار و 879 خانوار نیازمند از سبدهای غذایی این جمعیت در قالب طرح همای رحمت ویژه ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر استان فارس؛ کامبیز قهرمانی با اشاره به اجرای هر ساله طرح حمایتی همای رحمت در ماه مبارک رمضان به منظور دستگیری از نیازمندان، گفت: با مشارکت خانه های داوطلب و هلال در سراسر استان، 7 هزار و 879 سبد غذایی بین خانوارهای نیازمند توزیع گردید.

قهرمانی جامعه هدف این طرح را بیماران صعب العلاج، زنان سرپرست خانوار، ایتام، خانواده های کم برخوردار، معلولان، سالمندان و از کار افتادگان و همچنین خانواده های زندانیان برشمرد.

وی ارزش ریالی متوسط هر سبد غذایی را 600 هزار ریال اعلام و اظهار کرد: این سبدها حاوی برنج، روغن، حبوبات، شکر، ماکارونی، رب گوجه، کنسرو، گوشت و چای بوده است.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر فارس با اشاره به اجرای طرح همای رحمت در 26 شعبه شهرستانی این جمعیت، از مشارکت 226 خانه داوطلب، 16 خانه هلال، 726 تن از داوطلبان و همچنین 399 خیر و نیکوکار در اجرای بهینه طرح یاد شده خبر داد.

قهرمانی برپایی سفره های مهربانی با هدف اطعام روزه داران نیازمند را دیگر طرح معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر فارس در ماه مبارک رمضان اعلام و تصریح کرد: در مجموع 242 سفره مهربانی در مناطق شهری و روستایی فارس برپا شد و 4 هزار و 970 روزه دار اطعام شدند.

وی افزود: ارزش ریالی این سفره ها یک میلیارد و 134 میلیون و 500 هزار ریال برآورد شده است.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر فارس در خصوص مشارکت های جذب شده برای طرح های ماه رمضان امسال این معاونت نیز گفت: این مشارکت ها از طریق استقرار صندوق، اقلام انبارهای جمعیت، کمک داوطلبان و خیرین، مساعدت داوطلب حامیان اعم از نهادها، سازمان ها و شرکت های دولتی، کارخانه ها و شرکت های خصوصی و همچنین برگزاری مراسم باران مهربانی جذب شده است و عواید آنها به خانواده های نیازمند اختصاص یافته است.

قهرمانی جمع کل کمک های نقدی این مشارکت ها را یک میلیارد و 219 میلیون ریال و جمع کمک های غیرنقدی را 4 میلیارد و 255 میلیون ریال اعلام کرد.

وی در ادامه از برپایی 22 چادر سلامت در طول ماه مبارک رمضان به منظور ارائه خدمات سلامت و توزیع بسته های فرهنگی در بین جامعه هدف خبر داد و یادآور شد: 22 پزشک و پیراپزشک، 69 داوطلب در کنار 28 نفر از کارکنان جمعیت هلال احمر فارس، در برپایی این چادرها مشارکت داشتند و یک هزار و 175 نفر در این چادرها ویزیت رایگان شدند و 624 بسته فرهنگی بین مراجعین توزیع گردید.

قهرمانی اضافه کرد: با برپایی چادرهای سلامت، 146 عضو جدید داوطلب ثبت نام شدند و همچنین 110 داوطلب به نیازمندان خون سالم اهداء کردند.

 

 


٠٦:٠٥ - سه شنبه ٢٠ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٩٩٩٨٦    /    تعداد نمایش : ١٢٩خروج