شنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٦
سازمان داوطلبان، حلقه اتصال میان توان توانمندان و نیاز نیازمندان
 


  چاپ        ارسال به دوست

بهره مندی بیش از یک هزار و 600 خانواده بی بضاعت گیلانی از برنامه فرشتگان رحمت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه در "طرح ملی فرشتگان رحمت" افزون بر یک هزار و ۶۰۰ خانواده بی‌بضاعت و کم برخوردار با هدف تامین حداقل نیازهای معیشتی مشمول این طرح قرار دارند گفت: این طرح تا هفته اول اسفندماه ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان،مهدی ولی پور  افزود :  طرح جمع آوری و بسته بندی و اهدای کمک‌های نقدی و غیرنقدی شامل البسه و سبد ارزاق عمومی و آجیل و شیرینی ایام عید نوروز در 16 شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان‌های استان گیلان توسط جمعیت داوطلبان آغاز به‌کار کرد.

وی با بیان اینکه در "طرح ملی فرشتگان رحمت" افزون بر یک هزار و 600 خانواده بی‌بضاعت و کم برخوردار با هدف تامین حداقل نیازهای معیشتی مشمول این طرح قرار دارند گفت: در هر شهرستان بیش از یکصد خانواده بی‌بضاعت توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان شناسایی شده است.

ولی‌پور با اشاره به اینکه گروه‌های هدف در این طرح بانوان سرپرست خانوار و دانش آموزان در خانواده‌های کم بضاعت و خانواده‌های دارای بیمار صعب العلاج هستند افزود: 3 هزار و 500 داوطلب جمعیت هلال احمر در طرح ملی فرشتگان رحمت استان گیلان مشارکت دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان به اجرای طرح‌های گوناگون خدمات داوطلبانه به‌صورت رایگان اشاره کرد و خدمات دارویی و طرح سفره‌های مهربانی در ماه مبارک رمضان و طرح همای رحمت با اهدای سبد غذایی به خانواده‌های نیازمند گیلان و طرح ارمغان مهر برای دانش آموزان کم برخوردار را از شاخص‌ترین خدمات داوطلبانه برشمرد.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر در جذب مردم در فعالیت‌های داوطلبانه بسیار کوشا است گفت: داوطلبان می‌توانند با حضور در پایگاه‌های هلال احمر در گروه‌های چهارگانه مهارت و حمایت و مشارکت و هدایت سازماندهی شوند.

ولی‌پور با بیان اینکه شماره حساب15/ 870270 بانک ملت مربوط به جمعیت هلال احمر، جهت کمک‌های مردمی در اختیار مردم شریف گیلان جهت مشارکت قرار دارد خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند کمک های غیرنقدی خود را به شعب جمعیت هلال احمر در شهرستان‌های گیلان  اهدا کنند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان زمان توزیع کمک‌های مردمی "طرح ملی فرشتگان رحمت" در گیلان را هفته آخر اسفند ماه اعلام کرد و اظهار داشت: این طرح با رویکرد ترویج فرهنگ دستگیری از نیازمندان و مستمندان انجام می‌پذیرد.


٠١:٤٨ - سه شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٩٦٦٧١    /    تعداد نمایش : ٢٢٣خروج