يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨
کمک به آسیب دیدگان از سیل کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

کاروان سلامت هلال‌احمر مرکزی وکرمان در آق‌قلا و روستای برفیان/سنجش فشار خون ۶۰ سالمند

خدمات کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان کرمان در این هفته به روستاییان و بیماران آق قلا و استان مرکزی و روستای برفیان از توابع شهرستان خمین ارائه شد.

بهرمندی یک‌هزار و ۲۰۰ سیل‌زده آق قلا از خدمات کاروان سلامت کرمان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛ دکتر هروی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان در این زمینه گفت: با هدف حمایت از زندگی و ارتقاء سطح سلامت مردم مناطق سیل زده گلستان و رسیدگی به وضع بیماران این مناطق، ۲۰ پزشک داوطلب کرمانی وارد آق قلا شده و ۴ روز به بیماران مراجعه کننده خدمات بهداشتی _درمانی ارائه کردند.

وی گفت: کاروان سلامت هلال‌احمر استان کرمان با پزشکان متخصص در بخش‌های آسم و آلرژی، عفونی، زنان و زایمان، دندانپزشکی، اطفال، چشم پزشکی، روان‌پزشکی، مشاوره و روان شناسی به روستاهای سقریلقی، یلمه خندان، چن سبیلی و محله حکیم آباد شهرستان آق قلا خدمات رایگان ارائه کردند.

وی با قدردرانی از همکاران هلال احمر استان کرمان و تیم پزشکی و پیراپزشکی اعزامی، گفت: این کاروان سلامت با انجام ویزیت و ارائه خدمات بهداشتی_درمانی به بیش از یک هزار و ۲۰۰ متاثر از سیل آق قلا؛ دیروز  به کار خود پایان داد.

ارائه خدمات کاروان سلامت خمین در روستای برفیان

 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خمین از اعزام کاروان سلامت جمعیت هلال احمر این شهرستان به روستاهاى کم برخوردار این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ سید حبیب شریفى گفت: به منظور تحقق اهداف جمعیت هلال احمر که حفاظت از سلامت انسان‌ها و کاهش آلام و رنج‌های بشری است، هلال احمر شهرستان خمین ۲۳ تیر ماه کاروان سلامت خود را به روستای برفیان شهرستان خمین اعزام کرد.

وی هدف از اعزام کاروان سلامت به روستاهاى کم برخوردار، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به نیازمندان  عنوان کرد و گفت: در روستاى برفیان، ویزیت رایگان، خدمات پرستاری و توزیع دارو از جمله فعالیت‌هایی بود که در این طرح از سوی داوطلبان جمعیت هلال احمر ارائه شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خمین گفت: ۵۰ نفر از روستاییان توسط پزشک داوطلب جمعیت هلال احمر خمین معاینه و داروی موردنیاز به صورت رایگان دریافت کردند.

وی با تقدیر از خدمات داوطلبانه این شهرستان گفت: این اقدام با هدف کمک به بهبود سطح سلامت محرومان، ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت در روستاهای محروم و ایجاد مشارکت موثر در بین داوطلبان  به صورت ماهیانه و مستمر اجرا می‌شود.

 

برپایی ایستگاه سلامت در شهرستان فهرج

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فهرج گفت:اعضای کانون جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان فهرج با برپایی ایستگاه سلامت، به مناسبت روز بهزیستی، فشارخون سالمندان این شهرستان را اندازه گیری کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ دهقانی با اشاره به اهمیت تکریم و احترام سالمندان گفت: اعضای جوانان هلال احمر با هدف پیشبرد اهداف سازمان جوانان هلال احمر همیشه در برنامه مناسبتی مختلف به دیدار سالمندان شتافتند و با اجرای برنامه های آموزشی، فرهنگی و بهداشتی آنان را همراهی می‌کنند.

دهقانی گفت: اعضای جوانان این جمعیت به مناسبت روز بهزیستی با برپایی ایستگاه سلامت در موسسه خییریه واقع در محل بهزیستی شهرستان، فشارخون ۶۰ نفر از سالمندان را اندازه گیری کردند و بخشی از مباحث امداد و کمک های اولیه نیز برای سالمندان ارائه کردند.

 

 

 

 


١٥:١١ - چهارشنبه ٢ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١١٥٠٠٣    /    تعداد نمایش : ٢٨خروج