يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨
کمک به آسیب دیدگان از سیل کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

کمک ۷ میلیارد ریالی به مناطق محروم با اجرای طرح‌های حمایتی و بشردوستانه هلال‌احمر گیلان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۷ میلیارد ریال با اجرای خدمات حمایتی، درمانی و فعالیت‌های انسان‌دوستانه در مناطق کم برخوردار به مردم نیازمند کمک شده است .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان، مهدی ولی پور گفت: ۱٫۵ میلیارد ریال از این کمک ها، خدمات حمایتی، دارویی، معیشتی، مشاوره و کمک به آسیب دیدگان حوادث و ۵ میلیارد ۶۴۰ میلیون ریال  آن برای اجرای طرح فرشتگان رحمت، نیابت و ویزیت رایگان بوده است .

وی گفت: این کمک ها با مشارکت داوطلبان و خیرین جمع آوری و هزینه شده که در قالب طرح های مختلف در اختیار نیازمندان، خانوارهای کم برخوردار مناطق محروم و بیماران قرار گرفت .

بهزاد پرستش، معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز گفت: هلال احمر با ۳۶ سازمان مردم نهاد (NGO) برای کمک و مشارکت در فعالیتهای بشردوستانه در سراسر استان، تفاهم نامه همکاری دارد که در هنگام اجرای طرح های جمعیت از جمله کاروان سلامت، ویزیت رایگان و طرح های حمایتی؛ اعضای این سازمان با جمعیت همکاری می کنند .

وی گفت: جمعیت هلال احمر تاکنون ۱۷۰ خانه هلال در سراسر استان راه اندازی کرده که هدف آن جذب و آموزش اعضا برای ارتقای دانش امدادی و افزایش آگاهی مردم در سطوح مختلف با مدیریت داوطلبانه است و داوطلبان و خیرین با این خانه های هلال ارتباط مستقیم دارند. هلال احمر تاکنون دارای بیش از ۱۰ هزار داوطلب در چهار گروه حمایت، مشارکت، هدایت و مهارت است که هر گروه با توجه به توانایی خود در یکی از گروهها سازماندهی و با جمعیت هلال احمر همکاری می کند .

 


١٥:٤٩ - چهارشنبه ٢٦ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٩١٣    /    تعداد نمایش : ٥١خروج