جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای طرح «فطرانه» هلال‌احمر در مناطق سیل‌زده خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: اجرای طرح «فطرانه» از ۲۵ ماه مبارک رمضان به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر در مناطق سیل زده آغاز شد و تا پایان خرداد ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، علی خدادادی در حاشیه اجرای طرح «فطرانه» در روستای «ابومشیلش» از توابع شهرستان کارون، گفت: در طول اجرای طرح فطرانه، بیش از ۲۰ هزار بسته غذایی، بهداشتی و زیستی یک ماهه به خانواده‌های آسیب دیده از سیل اخیر خوزستان، اهدا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح علاوه بر ارائه کمک های مستمر به سیل زدگان، شامل تهیه و توزیع بسته های غذایی، بهداشتی و زیستی در میان سیل زدگان نیز می‌شود، افزود: اقلام مورد نیاز برای تهیه این بسته های اهدایی، توسط خیرین، سازمان ها، نهادها، شرکت ها و مؤسسات مختلف از سراسر کشور به استان خوزستان ارسال شده است و توزیع اقلام بهداشتی، غذایی و زیستی در قالب این طرح از روستای «ابومشیلش» درشهرستان کارون آغاز شد و در بیش از ۲۰۰ روستا و منطقه سیل زده اجرا می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان این که بسته‌های بهداشتی شامل شامپو، صابون، دستمال کاغذی، پد بهداشتی بانوان، پودر لباسشویی، مایع ظرفشویی و سایر اقلام مورد نیاز است، گفت: همچنین بسته‌های غذایی یک ماهه شامل یک کیسه برنج مرغوب، روغن مایع، قند، چای، حبوبات، شکر و انواع کنسرو است و در این طرح، اقلامی از قبیل البسه، پتو، کفش و دمپایی به میزان محدود نیز وجود دارد.

توزیع ۲ هزار و ۶۰۰ بسته غذایی، بهداشتی و زیستی در اهواز

رئیس جمعیت هلال احمر اهواز هم گفت: در قالب طرح فطرانه بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ بسته غذایی، بهداشتی و زیستی یک ماهه در میان خانوارهای آسیب دیده بیش از ۲۰ روستا تاکنون توزیع شده است و ادامه دارد.

محسن شیخی علیزاده افزود: همچنین با هدف دستگیری از خانواده های کم‌برخوردار و ایجاد فضایی شاد و مفرح در مناطق سیل زده، کاروانی متشکل از اعضای کانون دانشجویی هلال احمر و دانشگاه فرهنگیان اهواز راه اندازی شد و پس از اهدای لباس عید به کودکان نیازمند، با اجرای جشن، شادی را به خانه های این کودکان تقدیم کردند.

 اجرای طرح فطرانه در ۴ روستای بهبهان

سرپرست جمعیت هلال احمر بهبهان هم از اجرای طرح فطرانه در مناطق سیل زده این شهرستان خبر داد.

حسین مرشد بهبهانی با بیان این که طرح فطرانه در بهبهان با هدف امدادرسانی در روستاهای متاثر از سیل در این شهرستان اجرا شد، گفت: روستاهای سه کنار، آهوباز، تیله کوهی و امام زاده محمد که از سیل اخیر متاثر شده بودند، تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

۸۵۰ خانوار در ایذه بسته های عیدانه دریافت کردند

محود عالی محمودی، سرپرست جمعیت هلال احمر ایذه گفت: در طرح فطرانه ۸۵۰ خانوار آسیب دیده از بسته های غذایی، بهداشتی و زیستی فطرانه بهره مند شدند و این طرح با نظارت فرمانداری شهرستان و هماهنگی ستاد جمعیت هلال احمر استان از ۲۵ رمضان تا عید سعید فطر اجرا شد.

اجرای طرح فطرانه در ۱۸ روستای سیل زده شوشتر 

رئیس جمعیت هلال احمر شوشتر گفت: در قالب طرح فطرانه،در  ۱۸ روستای سیل زده بخش «شعیبیه» شهرستان بسته های مواد غذایی و بهداشتی یک ماهه توزیع شد.

احمدعلی آهنگرشوشتری گفت: توزیع ۱۵۰۰ سبد غذایی، زیستی و بهداشتی یک ماهه در فاز اول طرح است.این بسته ها شامل برنج، کنسرو (تن ماهی و لوبیا )، حبوبات(عدس و لوبیا چیتی)، قند، شکر، چای، نمک و بسته های بهداشتی و زیستی است.

بسته بندی و توزیع بسته های غذایی در رامهرمز

رئیس جمعیت هلال احمر رامهرمز با بیان این که طرح فطرانه در آستانه عید سعید فطر با توزیع بسته های غذایی، بهداشتی و زیستی در بین خانواده های نیازمند و سیل ‌ده رامهرمز اجرا شد، گفت: این طرح با حضور اعضای جوان جمعیت هلال احمر رامهرمز از مرحله بسته بندی آغاز و با توزیع این بسته های اهدایی در مناطق محروم و سیل زده شهرستان های رامهرمز و رامشیر به پایان رسید.

محمد فارسی مدان گفت:بسته های فطرانه توزیع شده شامل اقلامی از قبیل برنج، رب گوجه، روغن، ماکارونی، سویا و اقلام بهداشتی مورد نیاز خانواده ها بود.

 


١٤:٤٦ - سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٣١٣    /    تعداد نمایش : ١٢٧خروج