جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

ارسال بزرگترین محموله کمک‌ها و اقلام اهدایی استان خراسان شمالی به مناطق سیل‌زده

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: بزرگترین محموله کمک ها و اقلام اهدایی مردم خراسان شمالی برای سیل‌زدگان صبح امروز به این مناطق ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی؛ محسن نجات در مراسم ارسال این کمک ها که با حضور مسئولان استانی برگزار شد، افزود: یک هزار و ۲۰۰ بسته مواد غذایی و بهداشتی برای مردم مناطق سیل زده شهرستان های راز و جرگلان و مانه و سملقان در خراسان شمالی و همچنین تعدادی کامیون حامل پوشاک و سایر اقلام به مناطق سیل زده استان گلستان ارسال می شود.
وی درباره میزان کمک های نقدی و غیر نقدی مردم استان گفت: مردم خراسان شمالی ۵ میلیارد ریال نقدی و ۵ میلیارد ریال نیز غیر نقدی به مناطق سیل زده کمک کرده‌اند که در قالب این کاروان به مناطق مورد نظر ارسال می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی درباره محتوای مرسولات ارسالی عنوان کرد: بسته های غذایی شامل برنج، ماکارونی، قند، چای، روغن، سویا و آرد است و در بسته های بهداشتی نیز خمیر دندان، مسواک، شامپو و ست های کامل بهداشتی وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه این چهارمین مرسوله اقلام و کمک های مردمی استان است که با مشارکت مردم و هلال احمر به مناطق سیل زده ارسال می شود، گفت: از مردم نوعدوستی که قصد کمک به مناطق سیل‌زده را دارند بدانند که نیاز هموطنان به اقلام زیستی است.
حجت الاسلام محمد رضایی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان شمالی نیز گفت: محتوای اسلام انجام واجبات و پس از آن کمک به مردم نیازمند است، لذا وظیفه ما مسلمانان در کمک به همنوعان دوچندان است و باید کمک به مردم محروم و مستضعف در راس امور قرار گیرد تا مشکلات آنها مرتفع شود.
ولی الله حیاتی، معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان شمالی نیز در این مراسم گفت: دشمنان نظام  تلاش بسیاری برای ناتوان جلوه دادن ایران در مقابله با سیل  کردند و قصد ناامید کردن مردم را داشتند، اما سیل محبت مردم بر سیل قهرآمیز غلبه کرد و بخش های مختلف جامعه را به میدان عمل کشاند.
وی تصریح کرد: پس از وقوع سیل در مناطق مختلف کشور گروه های جهادی در دل مناطق سیل زده شکل گرفت و خدمات‌رسانی در کوتاه‌ترین زمان به بهترین نحو انجام شد. پس از این مشارکت مردمی، همدلی مردم ایران به سراسر جهان مخابره شد.


١٢:١١ - سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٢٨٧    /    تعداد نمایش : ١١٣خروج