سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨
کمک به آسیب دیدگان از سیل کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

کمک بیش از ۲۰ میلیارد ریالی مردم خراسان رضوی به سیل زدگان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: در ۴۰ روز گذشته ۲۰ میلیارد و ۷۴۲ میلیون ریال کمک نقدی مردم و حدود ۶۰  میلیارد ریال کمک غیر نقدی آنان در قالب ۶۹ محموله به استانهای سیل زده ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی؛ سید مجتبی احمدی روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته هلال احمر احمدی اظهار کرد: علاوه بر آن بیش از ۷۳ میلیارد ریال نیز کمک های بشردوستانه هلال احمر از محل انبارها و موجودی استان به استانهای خوزستان، لرستان، خراسان جنوبی، فارس، سیستان و بلوچستان و لرستان ارسال شده است.
وی گفت: همچنین ۱۴ خودرو عملیاتی به مناطق سیل زده ارسال شد.

احمدی با بیان اینکه مهمترین مشکل و محدودیت فعلی هلال احمر ضرورت بازسازی و بازتوانی ظرفیت های عملیاتی است، افزود: از اسفند ماه پارسال تاکنون حجم بسیاری از ظرفیت عملیاتی و انبارهای استان استفاده شد که هم اکنون در حال به روز رسانی این انبارهاهستیم.

وی اظهار کرد: طبق برآوردهای انجام شده برای ۳۵۰ تیم عملیاتی استان تامین تجهیزات انفرادی نیازمند ۳۰۰ میلیارد ریال است که در کنار نیازهای لجستیکی و تجهیزات گروهی این رقم به چندین برابر می رسد.
وی اظهار داشت: وقوع سیل در این استان ۱۶ شهرستان را تحت تاثیر قرار داد که در این رابطه در ۱۰۵ منطقه روستایی و ۱۰ منطقه شهری امداد رسانی انجام شد.

وی گفت: یک هزار و ۶۶۳ خانوار آسیب دیده از سیل توسط ۷۰۲ نیروی عملیاتی و ۱۹۲ تیم عملیاتی در این استان امداد رسانی شدند.

احمدی با اشاره به امداد رسانی به ۶ هزار و ۵۵ سیلزده در این استان و اسکان اضطراری دو هزار و ۹۷۲ نفر گفت: ۴۷۰ دستگاه چادر، ۵۵۴ تخته موکت، ۱۵۱۱ تخته پتو و ۱۰۰۹ بسته غذایی به همراه ۳۱ بسته بهداشتی از جمله اقلام توزیعی بین سیلزدگان استان بود.
وی با بیان اینکه هم اکنون بالغ بر ۲۰۰ خودرو عملیاتی در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در کنار یک دستگاه بالگرد امدادی این جمعیت فعالیت دارد، افزود: دو قلاده سگ زنده یاب نیز از دیگر توانهای عملیاتی موجود در این استان است.
۱۲ تا ۱۹ اردیبهشت ماه هفته هلال احمر نامگذاری شده که مراسم آن با شعار ‘سیل مهربانی جاری است’ برگزار می شود.


٠٩:١٢ - پنج شنبه ١٩ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١١٣٨٣٩    /    تعداد نمایش : ١٣٤خروج