جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

سومین کاروان سلامت هلال احمر خراسان جنوبی به روستای تجنود اعزام شد

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، گفت:با اعزام سومین کاروان سلامت هلال احمر خراسان جنوبی به روستا تجنود زیرکوه ۲۵۰ نفر از خدمات درمانی بهره‌مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، «احمد بخشی» امروز (۱۸ اردیبهشت) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از اهداف جمعیت هلال احمر حمایت از سلامت انسان‌ها و کاهش آلام و رنج‌های بشری است، گفت: کاروان سلامت جمعیت هلال احمر به منظور ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، مشاوره و آموزشی رایگان به مناطق آسیب دیده از سیلاب در شهرستان‌های بشرویه، سربیشه و زیرکوه اعزام شدند.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی،گفت: تیم های کاروان سلامت استان متشکل از متخصص داخلی، پزشک عمومی، کارشناس مامایی، کارشناس مبارزه با بیماریها، مربی امداد، ۱۲ امدادگر داوطلب و ۱۰ نفر از پرسنل بودند که در این طرح مشارکت کردند.

بخشی با بیان اینکه اهالی ۱۰ روستا از خدمات کاروان سلامت بهره مند شدند، افزود: ویزیت رایگان، توزیع داروی رایگان، مشاوره وبرگزاری کارگاههای آموزشی از مهمترین خدمات ارائه شده در این کاروان ها بوده  است.

به گفته وی ارزش ریالی این خدمات ۱۴۰ میلیون ریال بوده و تعداد ۲۳۰ نفر از اهالی روستایی از این خدمات بهره مند شده اند.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: همزمان با هفته هلال احمر در روز پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت نیز یک کاوران سلامت از شهرستان طبس به مناطق عشق آباد و چاه مسافر اعزام خواهند شد.


١٤:٢٣ - چهارشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١١٣٧٩٢    /    تعداد نمایش : ١٠٥خروج