جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان خانه مطبوعات و هلال احمر آذربایجان شرقی

 

تفاهم‌نامه همکاری میان جمعیت هلال احمر استان و خانه مطبوعات استان آذربایجان شرقی منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، به منظور ارتقا سطح همکاری های فی مابین و برگزاری دوره های آموزشی امدادی و تربیت خبرنگاران بحران و افزایش تعامل جمعیت هلال احمر استان با اصحاب اصحاب رسانه ومطبوعات، تفاهم‌نامه همکاری مابین خانه مطبوعات و جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی منعقد شد.

این تفاهم‌نامه بین جمعیت هلال احمر  استان آذربایجان شرقی  به نمایندگی سعید کنعانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر  استان آذربایجانشرقی و خانه مطبوعات استان آذربایجان شرقی  به نمایندگی  اسد فلاح به عنوان رئیس خانه مطبوعات منعقد شد.

در آیین انعقاد این تفاهم نامه که در محل مرکز کنترل و هماهنگی عملیاتهای امدادی معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با حضور معاونین جمعیت هلال احمر استان و نائب رئیس و بازرس خانه مطبوعات استان برگزار شد، سعید کنعانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در سخنانی با تجلیل از نقش رسانه و مطبوعات در شناساندن فعالیت های دستگاهها و رساندن پیام های لازم به مردم گفت: اطلاع رسانی صحیح و به موقع در هر زمانی مخصوصا در زمان وقوع حوادث تاثیر مهمی  در ایجاد آرامش مردم داشته و از پخش شایعات جلوگیری می کند.

وی ادامه داد: مردم از طریق رسانه ها می توانند با وظایف دستگاهها و نهادهای خدمت رسان آگاه شوند.

کنعانی تصریح کرد: آشنایی مردم با جمعیت هلال احمر در گرو همت رسانه ها، اصحاب قلم و مطبوعات است و در این راه دست یاری بطرف اهالی قلم و اصحاب مطبوعات دراز کرده از تک تک این عزیزان می خواهیم جمعیت هلال احمر را در راه نیل به اهداف مقدس خود یاری کنند.

اطلاع رسانی صحیح و به موقع در هر زمانی مخصوصا در زمان وقوع حوادث تاثیر مهمی در ایجاد آرامش مردم داشته و از پخش شایعات جلوگیری می کند.

در این مراسم اسد فلاح رئیس خانه مطبوعات استان آذربایجان شرقی هم طی سخنانی با تقدیر از تلاشهای نیروهای جمعیت هلال احمر در حوادث و سوانح گوناگون افزود :جمعیت هلال احمر نهاد مردمی و داوطلب محور بوده و در حوادث و سوانح حضور فعال و پررنگ دارد.

وی افزود: اصحاب رسانه و مطبوعات وظیفه خود می داند دوشادوش نیروهای هلال احمر در امر اطلاع رسانی عملیاتها و خدمات عام المنفعه هلال احمر نقش آفرینی کنند .

فلاح نیروهای هلال احمر را افراد خدوم و خدمتگزاری دانست که در حوادث گوناگون از حوادث روزمره جاده ای و کوهستانها گرفته تا حوادث بزرگ بحران زای از قبیل زلزله و سیل و برف و کولاک در کنار آسیب دیدگان بوده و خدمات شایانی را به مصدومان حوادث ارائه می کنند.

رئیس خانه مطبوعات استان با استقبال از انعقاد تفاهم نامه همکاری با جمعیت هلال احمر استان، سطح همکاری جمعیت هلال احمر با اصحاب رسانه را مثبت ارزیابی کرد و برای افزایش سطح همکاری های فی مابین و تشکیل تیم خبرنگاران بحران اعلام آمادگی کرد.

خانم خدابخش نائب رئیس و سعید ایرلو بازرس خانه مطبوعات استان هم در این مراسم  با استقبال از گسترش همکاری های  خانه مطبوعات با هلال احمر، مجموعه هلال احمر را نهادی پویا دانستند که در حوادث گوناگون همواره پیشگام بوده و خدمات شایانی به مردم حادثه دیده ارائه می کنند .

در این تفاهم نامه استفاده از پتانسیل همدیگر در پیگیری ماموریت های مشترک و برگزاری دوره های آموزشی برای خبرنگاران بحران و عضویت داوطلبانه خبرنگاران و تشکیل تیم خبرنگاران بحران  و برگزاری تورهای خبری و سایر موارد همکاری مورد تاکید قرار گرفته است .


٠٨:٠٢ - شنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ١١٢٨٨٩    /    تعداد نمایش : ٢٥٥خروج