جمعه ٠٣ خرداد ١٣٩٨
کمک به آسیب دیدگان از سیل کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

داوطلبان هلال احمر قم با اجرای طرح های نوروزی به استقبال بهار می روند

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم از اجرای طرح های متنوع خیرخواهانه و آموزشی؛ فرشتگان رحمت، نیابت، مروجین سلامت و داوطلب یار امداد و نجات در روزهای پایانی سال و نوروز ۹۸ خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ امیر حسین علیمردانی از اجرای طرح های متنوع خیرخواهانه و آموزشی در روزهای پایانی سال و نوروز ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: برنامه های نوروزی معاونت داوطلبان در قالب طرح های فرشتگان رحمت، نیابت، مروجین سلامت و داوطلب یار امداد و نجات اجرا می شود.

وی با اشاره به اجرای طرح فرشتگان رحمت افزود: اجرای این طرح با هدف ترویج و اشاعه فرهنگ غنی فعالیت های خیرخواهانه و نیکوکاری، با تکریم و مساعدت به خانواده های کم برخوردار ضمن حفظ ارزش و کرامت انسانی، دلجویی آنها در شب عید و خوشحال کردن این قشرها در آستانه نوروز باستانی است.

علیمردانی با تاکید بر اینکه تمام سبدهای اهدایی یا در قالب بن یا اقلام و بدون هیچ آرم و نشانی از هلال احمر و با حفظ کرامت انسانی افراد توسط داوطلبان این جمعیت توزیع می شود.

عنوان کرد: امید است با همت خیرین و داوطلبان، موسسات خیریه و مردم نهاد و خانه های هلال بتوانیم تا ۳ هزار سبد کالا را در آستانه سال نو به خانواده های کم برخوردار اهدا کنیم.

وی گفت: خیرین علاقمند و مردم نیکوکار می ‌توانند کمک‌های نقدی خود را برای اجرای طرح فرشتگان رحمت به حساب اختصاصی ۴۹۷۸۶۴۴۰۲۰ با شناسه ۳۵۰۰۰۸۰۵۵۱۵۶ نزد بانک ملت به نام جمعیت هلال احمر قم واریز کنند.

 وی افزود: در طرح نیابت که داوطلبان جمعیت هلال احمر به نیابت از فرزندان افراد سالمند، معلول و از کارافتاده به سرکشی و دیدار این افراد می روند. خیرین و داوطلبان با حضور در سرای سالمندان در ایام نوروز و با برپایی سفره های هفت سین و انجام مراسم های شاد موجب نشاط سالمندان و بیماران در این ایام می شوند.

 معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: در طرح مروجین سلامت، که به همت معاونت داوطلبان جمعیت هلال احمر اجرایی می شود، با هدف حمایت از زندگی و سلامت انسان ها که از اهداف چهارگانه جمعیت هلال احمر است همچون سنوات گذشته داوطلبان قم و با هدف کاهش اثرات مخرب در ایام پایانی سال به ویژه چهارشنبه سوری اقدام به ارائه آموزش و آگاه سازی در این زمینه می کنند.

 وی با بیان اینکه جامعه هدف این طرح عموم مردم در خانه های هلال مساجد و... به منظور کاهش آسیب های ناشی از حوادث به ویژه چهارشنبه سوری هستند گفت: امسال در ۱۰ خانه هلال سطح استان قم این طرح با مشارکت معاونت اجتماعی نیروی انتظامی اجرایی می شود.

علیمردانی در خصوص اجرای طرح داوطلب یار امداد و نجات بیان کرد: یکی دیگر از طرح های ارزنده و نوعدوستانه اجرای طرح داوطلب یار امداد و نجات است که با حضور پزشکان و پیراپزشکان داوطلب که در پایگاه های امدادی در سطح جاده و پایگاه های درون شهری مستقر می شوند، این طرح با هدف ترویج فرهنگ داوطلبی و خدمت داوطلبی با بهره گیری از تخصص پزشکان در ایام نوروز اجرا می شود.

 اجرای طرح نیابت با دیدار خانواده شهدا در قم

  به همت جمعی از داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم طرح نیابت در قالب دیدار با مادر شهیدان شاطری برگزار شد.

  در این برنامه داوطلبان به دیدار مادر شهیدان محمد تقی و حسین شاطری رفتند و ضمن تکریم وی از مادر این شهید دلجویی کردند.

 بر اساس این گزارش، در ادامه اجرای طرح نیابت داوطلبان به همراه مادر شهید به گلزار شهدا رفتند و قبور شهدای این خانواده را عطرافشانی و غبار روبی کردند.

 علیمردانی، معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم نیابت داوطلبان از مادران و خانواده های شهدا را از اهم برنامه های این معاونت عنوان کرد و افزود: روحیه ایثار در این خانواده ها می تواند به عنوان الگویی در مجموعه هلال احمر برای انجام امور و کارهای عام المنفعه باشد.

یادآور می شود: بهره مندی از تجارب این خانواده ها و بازگویی خاطرات و خصوصیات شهدا می تواند چراغ روشنی برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و راهی روشن برای داوطلبان در جمعیت هلال احمر باشد.

 کمک ۵۰۰ میلیون ریالی خیر قمی ویژه طرح فرشتگان رحمت

 معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم از کمک ۵۰۰ میلیون ریالی خیر قمی در طرح فرشتگان رحمت خبر داد.

 امیرحسین علیمردانی با اشاره به، اجزای طرح نوروزی فرشتگان رحمت گفت: شعار توان توانمندان و نیاز نیازمندان با هدف توسعه دامنه فعالیت داوطلبان جمعیت هلال احمر در استان قم انجام خواهد شد.

 وی با بیان اینکه داوطلبان هلال احمر در ایام سال در طرح های انسان دوستانه مشارکت می کنند افزود: داوطلبان با عضویت در ۴ گروه حمایت، مهارت، مشارکت و هدایت ساماندهی اقدام به ارائه خدمات به نیازمندان و اقشار کم برخوردار جامعه می کند.

 علیمردانی تصریح کرد: از مهترین برنامه امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم اجرای طرح فرشتگان رحمت است که چندسال متوالی است که با حضور خیرین و داوطلبان اجرا می شود.

 معاون امور داوطلبان جمعیت هلال استان قم با اشاره به کمک ۵۰۰ میلیون ریالی خیر قمی در طرح فرشتگان رحمت گفت: در اجرای طرح فرشتگان رحمت در آستانه عید نوروز ۳ هزار سبد کالا با کمک خیرین به نیازمندان اهدا خواهد شد.

وی گفت: خیرین علاقمند و مردم نیکوکار می ‌توانند کمک‌های نقدی خود را برای اجرای طرح فرشتگان رحمت به حساب اختصاصی ۴۹۷۸۶۴۴۰۲۰ با شناسه ۳۵۰۰۰۸۰۵۵۱۵۶ نزد بانک ملت به نام جمعیت هلال احمر قم واریز کنند.

 طرح مروجین سلامت در کهک برگزار شد

 مسئول جمعیت هلال احمر کهک خبر داد: طرح مروجین سلامت به منظور کاهش تلفات در چهارشنبه سوری در جمعیت هلال احمر شهر کهک اجرا شد.

 علیرضا شیرمردی اظهار کرد: به منظور کاهش مخاطرات در روزهای پایانی سال به ویژه چهارشنبه سوری مشاوره و آموزش در قالب طرح مروجین سلامت برگزار شد.

 وی با اشاره به اجرای طرح مروجین سلامت در سراسر کشور به منظور کاهش تلفات در روزهای پایانی سال به ویژه چهارشنبه سوری گفت: اجرای طرح مروجین سلامت به دنبال آگاه سازی مردم برای کاهش رفتار‌های پرخطر در روزهای پایانی سال به ویژه چهارشنبه سوری است.

 مسئول جمعیت هلال احمر کهک افزود: این طرح با همکاری معاونت داوطلبان و مشارکت نیروی انتظامی بخش کهک اجرا شد.

 اجرای طرح مروجین سلامت با حضور امدادگران و داوطلبان در جعفریه

 به همت داوطلبان جمعیت هلال احمر جعفریه، طرح مروجین سلامت با هدف حمایت از زندگی و سلامت انسانها برگزار شد.

 هادی ثانی اظهار کرد: در روزهای پایانی هر ساله شاهد بی احتیاطی نوجوانان و جوانان در مراسم چهارشنبه سوری هستیم و در اثر آن مشکلاتی برای خانواده ها ایجاد می شود.

 وی با اشاره به اهمیت آگاهی عموم مردم از آسیب ها و مخاطراتی که این ایام در بردارد افزود: داوطلبان هلال احمر با اجرای طرح مروجین سلامت در صدد پیشگیری و کاهش آلام در وقوع این آسیب ها از طریق آموزش ها و حساس سازی هستند.

 مسئول شهر جعفریه بیان کرد: در این طرح که در هلال احمر جعفریه برگزار شد، شماری از امدادگران و داوطلبان در راستای کاهش آسیب های احتمالی فعالیت های پرخطر در پایان سال به ویژه چهارشنبه سوری آموزش های لازم را فراگرفتند.


١١:٠٠ - شنبه ١٨ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ١١٢٧٥٢    /    تعداد نمایش : ١٤٤خروج