سه شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٧
هموطنان می‌توانند برای همیاری در تامین وسایل گرمایشی استاندارد مدارس ابتدایی استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح«ققنوس» با مراجعه به روبیکا بخش دنیای احسان یا شماره‌گیری #۱۱۲*۷۸۰* اقدام کنند
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان: استفاده حداکثری از ظرفیت های دهیاران و شوراهای روستاییان ضروری است

رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در جلسه مشترک با مدیرکل دفتری امور روستایی و شوراها گفت: استفاده حداکثری از ظرفیت مدیریت های محلی در زمان وقوع حوادث ضروری است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ در راستای انعقاد تفاهم نامه مشترک بین سازمان شهرداری و دهیاری های کشور و سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، جلسه ای با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در این جلسه بیان کرد: ایجاد و راه اندازی خانه های هلال با توجه به اهمیت توسعه مهارت ها و توانمندسازی روستاییان به منظور افزایش مشارکت های محلی و بهبود فعالیت های اجتماعی در راستای حمایت از اقشار آسیب دیده و آسیب پذیر جامعه روستایی در حوادث بسیار حائز اهمیت و ضروری است.

رضا فلاح با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها در زمان وقوع حوادث افزود: استفاده حداکثری از ظرفیت مدیریت های محلی در مواقع عادی و در زمان وقوع حوادث و سوانح به منظور حمایت از آسیب دیدگان ناشی از حوادث از اهداف مهم راه اندازی خانه های هلال است.

وی به آموزش و جذب دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها به عنوان نیروی داوطلب در جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: توانمندی جمعیت هلال احمر به داوطلبانه محور بودن آن است و  مردم همیشه آماده ارائه خدمات داوطلبانه و بشردوستانه در بحران های طبیعی و  اجتماعی هستند.

وی با اشاره به شرایط جغرافیایی و آسیب پذیربودن استان کرمان تصریح کرد: خانه های هلال بستر مناسبی برای توانمندسازی آحاد جامعه را فراهم می سازد.


١٠:٢٨ - سه شنبه ٧ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ١١٢٥٧٨    /    تعداد نمایش : ٣٨خروج