سه شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٧
هموطنان می‌توانند برای همیاری در تامین وسایل گرمایشی استاندارد مدارس ابتدایی استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح«ققنوس» با مراجعه به روبیکا بخش دنیای احسان یا شماره‌گیری #۱۱۲*۷۸۰* اقدام کنند
 


  چاپ        ارسال به دوست

بهره‌مندی ۵ هزار خوزستانی از خدمات کاروان سلامت هلال احمر

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: در بهمن‌ماه سال جاری ۵ هزار نفر از نیازمندان و محرومان استان از خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده در قالب اعزام ۱۵ کاروان سلامت بهره‌مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، بیژن فتاحی راد با اشاره به اجرای طرح کاروان سلامت در استان خوزستان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: به منظور تامین اهداف جمعیت هلال احمر که حفاظت از سلامت انسان‌ها و کاهش آلام و رنج‌های بشری است، کاروان‌های سلامت هلال احمر خوزستان به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به محرومان و نیازمندان در ۱۵ منطقه استان اعزام شدند.

وی افزود: در قالب این کاروان سلامت ۵ هزار نفر از اهالی مناطق محروم استان از خدمات درمانی و بهداشتی از قبیل ویزیت رایگان، خدمات پرستاری و مامایی و دندانپزشکی بهره مند شدند.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان این‌که بیش از یک هزار قلم دارویی و درمانی در طول اجرای کاروان های سلامت میان نیازمندان و محرومان توزیع شده، گفت: ارزش ویزیت و داروهای توزیع شده در قالب این طرح بیش از ۷۱۶ میلیون ریال بوده است.

فتاحی راد تصریح کرد: ۱۳۱ نفر به عنوان کادر پزشکی متشکل از ۲۴ پزشک متخصص، ۲۵ پزشک عمومی، ۲ دندانپزشک و ۹۰ پیراپزشک به ارائه خدمات پزشکی، بهداشتی و درمانی پرداختند.

وی اضافه کرد: هدف از این اقدام کمک به بهبود سطح سلامت محرومان، ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت در مناطق محروم و ایجاد مشارکت موثر در بین داوطلبان به صورت ماهیانه و مستمر اجرا می‌شود.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر خوزستان ایجاد رشد و توسعه سلامت در مناطق محروم، ارتقای فرهنگ سلامت اقشار آسیب‌پذیر در جامعه، ترویج روحیه بشردوستی و کمک به بخش درمان و سلامت را از جمله اهداف اجرای طرح کاروان سلامت عنوان کرد٠٨:٤١ - دوشنبه ٦ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ١١٢٥٧٥    /    تعداد نمایش : ١٩خروج