جمعه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٨
کمک به سیل زدگان مناطق شمالی کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

اعزام تیم کاروان سلامت هلال احمر ابرکوه یزد به روستای حسین آباد؛ ویزیت رایگان بیش از ۱۳۲ تن

کاروان سلامت هلال احمر ابرکوه با هدف آموزش امداد و کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات، در روستای حسین‌آباد بخش بهمن ابرکوه اجرا و بیش از ۱۳۲ نفر از اهالی روستا ویزیت رایگان شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد، خلیل اکرمی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه اظهار داشت : طرح این کاروان باهدف آموزش امداد و کمک‌های اولیه و همچنین آمادگی در برابر مخاطرات، هم‌زمان با چهل‌سالگی انقلاب، با مشارکت اداره بهزیستی و شبکه بهداشت و درمان اجرا شد.

اکرمی افزود : کاروان سلامت با اعزام تیم اورژانس اجتماعی و کارشناسان شبکه و جمعیت هلال‌احمر، با حضور اعضا پس از استقرار چادر در محوطه ورودی کانون فرهنگی روستا، فعالیت خود را شروع کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه بیان داشت: کاروان سلامت هلال احمر ابرکوه در پایان فعالیت خود در مجموع بیش از ۱۳۲نفر از مردم روستا (۷۸ نفر پزشک عمومی ، ۵۴ نفر پزشک متخصص) را به صورت رایگان ویزیت کردند .

وی، گفت : انجام تست قند خون و فشارخون ۱۷۸ نفر، اهدا داروی رایگان به ۴۶ نفر، آموزش امداد حضوری ۳۰ نفر، مشاوره شغلی ۲۳ نفر، مشاوره تحصیلی ۸۵ نفر، سنجش قد و وزن ۸۷ نفر ازجمله خدماتی است که در کاروان سلامت به اهالی روستای حسین‌آباد ارائه شد.

وی افزود : ۶۵ بسته حمایتی و بهداشتی نیز بین مردم منطقه محروم حسین آباد توسط تیم کاروان سلامت هلال احمر ابرکوه توزیع شد.

برگزاری دوره آموزشی آمادگی در برابر مخاطرات ویژه جوانان هلال احمر تفت

دوره آمادگی در برابر مخاطرات ویژه جوانان، به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در جمعیت هلال احمر تفت برگزار شد.

جلیل کهدوئی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تفت اظهار داشت :در راستای ارتقا و توانمندسازی جوانان درخصوص مقابله با مخاطرات شایع ، جمعیت هلال احمر این شهرستان اقدام به برگزاری دوره آموزشی آمادگی در برابرمخاطرات نموده است که در واقع عزمی همگانی جهت افزایش آگاهی جوانان برای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی است.

وی گفت:این دوره به مدت دو روز و با حضور ۲۵ نفر از جونان عضو فعال جمعیت به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله دهه مبارک فجر در محل سالن آموزش جمعیت تفت برگزار شده است .

کهدویی اضافه کرد: باید آموزش ها در برابر مخاطرات و حوادث مختلف جدی گرفته شود و با بهره گیری از آموزش ها آحاد جامعه را با مهارت ها آشنا کرد تا در مواقع سخت امداد رسانی بهنگام انجام شود.

جلسه هم اندیشی مدیران و مربیان غنچه های هلال احمر ابرکوه برگزار شد

خلیل اکرمی، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه اظهار داشت : جلسه هم اندیشی با مدیران و مربیان غنچه های هلال احمر شهرستان در المپیاد جوانه ها با حضور معاون امور جوانان و کارشناسان استان در جمعیت هلال احمر ابرکوه برگزار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه گفت : فعالیت های کانون غنچه های هلال احمر شهرستان و حضور موثر و فعال مدیران و مربیان مهدها می تواند در ترویج ویادگیری فرهنگ بشردوستی و آموزش های امدادی ودرنهایت داشتن یک جامعه تاب آور وسالم جهت کودکان موثر باشد.

در ادامه مدیران کانون غنچه های هلال به بیان نظرات وپیشنهادات خود در این حوزه پرداختند واز کمبودها و مشکلات موجود در زمینه فعالیت کانون غنچه های هلال نکاتی را بیان کردند.

در پایان برنامه از مدیران و مربیان مهد های کودک پرنیان و شمیم فرزانگان که در المپیاد جوانه ها برگزیده شده بودند تقدیر و تشکر شد.

آموزش یهداشت دهان و دندان به غنچه های هلال احمر شهرستان بافق

محمد رضا فتاحی بافقی سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان بافق اظهار داشت: بهترین سن برای شروع آموزش اصول بهداشت دهان و دندان قبل از سن ۷ سالگی یا پیش از شروع دوره دبستان است؛ چراکه پوسیدگی دندان در سنین پایین در کودک به ویژه در اولین دندان مولر دائمی رخ می دهد.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان بافق گفت :امروز غنچه های هلال مهدکودک و پیش دبستانی طاها با اهمیت بهداشت دهان و دندان در سلامتی بدن ، قلب و نقش مهم آن در ارتباطات و گفتگوی انسان ها آشنا شده و طریقه صحیح مسواک زدن ، استفاده از خلال و نخ دندان و در قالب داستان ، نقاشی و کاردستی; بیماری های دهان و دندان ، بهداشت دهان و دندان ، نحوه پیشگیری و چگونگی داشتن دهان ودندان های سالم را فرا گرفتند.

وی افزود: این برنامه با هدف حفظ و ارتقاء سطح سلامت غنچه های هلال احمر و توانمندسازی آنها در زمینه بهداشت و خودمراقبتی بوده است.

غنچه های هلال احمر شهرستان بافق با کمک های اولیه آشنا شدند

محمد رضا فتاحی بافقی سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان بافق اظهار داشت: هدف از اجرای این برنامه با حضور غنچه های هلال مهد و پیش دبستانی شکوفه، آشنایی نسل جدید جامعه با مهارت های امدادی و نهادینه سازی فرهنگ امداد به دیگران و حس بشردوستی در کودکان و توانمندسازی آنها است.

وی افزود: در این طرح مطالب امدادی به زبان کودکانه توسط مربی کمک های اولیه و با هدف سنجش آمادگی در امدادرسانی به کودکان آموزش داده شد.

فتاحی با اشاره به اینکه آمادگی کودکان و مربیان در فراگیری آموزه های امدادی اجرای مانور ویژه کودکان گامی موثر درجهت افزایش ایمنی در برابر زلزله در مهدهای کودک است، تصریح کرد: آموزش نکات ایمنی در برابر زلزله در مهدها، انواع پناهگیری آموزش بانداژ و انواع حمل واجرای مانور فرضی زلزله ازجمله فعالیت های انجام شده در مهدهای مجری کانون غنچه های هلال احمذ بافق است.

آموزش ایمنی در برابر زلزله و پناهگیری امن در مدارس شهرستان میبد

کمال بناء رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان میبد اظهار داشت : با حضور مربیان جوان داوطلب هلال احمر آموزش ایمنی در برابر زلزله و پناهگیری امن به دانش آموزان در مدارس این شهرستان داده شد.

بناء عنوان کرد : هدف از اجرای این برنامه آموزشی، افزایش سطح آگاهی دانش آموزان درباره زلزله، ایجاد آمادگی در میان آنان برای انجام واکنش های صحیح ، سریع و مناسب در برابر زلزله می باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان میبد گفت : در این برنامه آموزشی که بمناسبت ایام الله مبارک فجر در محل دبستان ابوالفضلی میبد برگزارشد ۱۳۰ نفر از دانش آموزان ضمن آشنایی با خطرات شایع ، نحوه صحیح و ایمن برخورد با زلزله و پناهگیری امن را فراگرفتند.

وی گفت: اجرای این برنامه های آموزشی باعث توسعه فرهنگ ایمنی و ایجاد آرامش روانی ناشی از آمادگی در برابر حوادث و کاهش سطح تلفات و خسارات ناشی از این رویداد می شود.


٠٨:٤٣ - پنج شنبه ١٨ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ١١٢٣٥٧    /    تعداد نمایش : ٢٧خروج