جمعه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٨
کمک به سیل زدگان مناطق شمالی کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

کاروان سلامت هلال احمر اصفهان به شرق استان رسید

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان از خدمت رسانی کاروان سلامت و نیکوکاری این جمعیت در مناطق کم برخوردار جرقویه علیا و سفلی در شرق شهرستان اصفهان به مناسبت دهه فجر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان، دکتر محسن مومنی با تشریح خبر اعزام کاروان سلامت و نیکوکاری به مناطق کم برخوردار شهرستان اصفهان اظهار کرد: در قالب این کاروان سلامت و نیکوکاری تیم هایی متشکل از داوطلبان به منطقه اعزام شده و با استقرار در سه شهر حسن آباد، پیکان و نصرآباد در مناطق جرقویه علیا و سفلی نسبت به ارائه خدمات درمانی – آموزشی و فرهنگی به هم استانی های ساکن در روستاهای کم برخوردار این منطقه اقدام کردند.

وی تصریح کرد: در طی این کاروان پزشکان و پیراپزشکان داوطلب با تخصصهای داخلی، عفونی، جراح عمومی، روانپزشک، روانشناس، مشاور، دندانپزشک، دامپزشک، پزشک عمومی، کارشناس شنوایی سنجی، کارشناس غربالگری و آموزش دیابت درقالب تیم های درمانی، فرهنگی، حمایت روانی، خبرنگار، مستند ساز و کارآفرین از روز پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه کار خدمت رسانی در منطقه را آغاز کردند.

دکتر مومنی در ادامه افزود: از زمان استقرار کاروان سلامت و نیکوکاری اعزامی هلال احمر استان اصفهان ۴۱۷ نفر توسط پزشکان عمومی، ۴۶۳ نفر توسط پزشکان متخصص، ۲۴۴ نفر توسط دندانپزشکان ویزیت رایگان شده و ۹۴ نفر از خدمات پیراپزشکی کاروان بهره مند شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یاد آور شد: علاوه بر ارائه خدمات درمانی و پزشکی توسط این کاروان، برای ۲۱۵ نفر خدمات غربالگری و آموزش دیابت، ۸۴ نفر معاینه فیزیکی – حرکتی توسط کارشناسان توانبخشی و ۱۴۹ نفر خدمات شنوایی سنجی ارائه شده است .

دکتر مومنی ارایه خدمات مشاوره ای به ۲۵۴ نفر، برگزاری کارگاه کارآفرینی و توانمندسازی برای ۵۱ نفر، ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی به ۲۴۸  نفر و توزیع ۱۷۰ بسته لوازم التحریر و ۴۰ بسته غذایی را از دیگر اقدامات کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان اصفهان برشمرد.

این مقام مسئول با اشاره به حضور جوانان عضو هلال احمر استان همسو و همراه با داوطلبان نیکوکار در عرصه خدمت رسانی به مردم منطقه، خاطرنشان کرد: در طول برپایی این کاروان سلامت و نیکوکار، اعضای پرتلاش تیم فرهنگی اجتماعی سحر هلال احمر استان اصفهان نیز با هدف ارتقاء توانمندی و افزایش خلاقیت و ایجاد روحیه امید، شوق و نشاط فردی و اجتماعی، برنامه های متنوع و شادی را برای کودکان و نوجوانان  منطقه برگزار کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان در پایان عنوان کرد: ازجمله برنامه های برگزار شده در این کاروان می توان به آموزش امداد و کمک های اولیه، انواع مسابقات، شعر خوانی کودکان، مسابقه تلاوت قرآن و هوش افزایی با بازی اشاره کرد که در پایان به برگزیدگان مسابقات جوایزی اهداء شد.


١٣:٠٩ - چهارشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ١١٢٢٢٩    /    تعداد نمایش : ٩٨خروج