يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار خوزستان: لزوم ارائه خدمات پژوهشی و درمانی در جمعیت هلال احمر

استاندار خوزستان با بیان اینکه جعیت هلال احمر در ارائه خدمات حد و مرز ندارد و می‌تواند به همه حوزه‌ها وارد شود، گفت: باید علاوه بر خدمات اجرایی، خدمات پژوهشی، علمی، درمانی جمعیت هلال احمر و خیرین گسترده شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر غلامرضا شریعتی در همایش تجلیل از داوطلبان و خیرین جمعیت هلال احمر خوزستان که امروز (۱۹ دی‌ماه) در سینما هلال اهواز برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مبناهای آفرینش رسیدن به کمال است و کمال و نیکی میسر نمی‌شود جز با انجام کار خیر؛ فلسفه وجودی رسیدن به کمال کمک به هم‌نوع امدادرسانی و همراهی است.

وی افزود: سبقت و رقابت در کار خیر و انجام کارهای خداپسند از فلسفه‌های ایجاد خلقت و تلاش جهت رسیدن به کمال است. یکی از هدف‌های اصلی و فلسفه‌های وجود جمعیت هلال احمر کمک و امدادرسانی به هم‌نوعان است.

استاندار خوزستان گفت: کمک به هم‌نوع و تلاش جهت به خیر رساندن آنها فارغ از مرزها یک سیاست کلی و اساس جمعیت هلال احمر است که این سازمان با ابتکار عمل و جدیت به این امر همت گماشته‌اند.

دکتر شریعتی بیان کرد: کار عظیم و بزرگی که جمعیت هلال احمر خوزستان در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه و سرپل ذهاب انجام داد بر کسی پوشیده نیست. خوزستان جزو نخستین استان‌‌ها برای کمک رساندن به این زلزله‌زدگان بود. البته همه مردم خوزستان در این زمینه قدم برداشتند که از آن‌ها تشکر می‌کنیم.

وی گفت: کمک‌رسان اصلی در این حادثه مردم خوزستان بودند که جمعیت هلال احمر زحمت این کار را بر عهده داشت.

استاندار خوزستان گفت: جمعیت هلال احمر در حوزه مختلف از جمله در حوزه جوانان، فرهنگی، ورزشی و امکاناتی که در اختیار عموم قرار داده‌اند که این اقدامات جزو کارهای ماندگار است.

دکتر شریعتی تأکید کرد: باید علاوه بر خدمات اجرایی، خدمات پژوهشی، علمی و درمانی جمعیت هلال احمر و خیرین گسترده شود تا بتوانیم از منابع موجود حداکثر استفاده و بهره‌وری را داشته باشیم. همان‌گونه که جمعیت هلال احمر برای خدمات حد و مرز ندارد به همه حوزه‌ها نیز می‌تواند وارد شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: اعتبار اجتماعی هلال احمر ناشی از اعتماد عمومی مردم است و باعث ارائه بیش از پیش خدمات بشردوستانه می شود.

تشکیل مجمع خیرین خوزستان، همایش استانی تجلیل از خیرین و داوطلبان هلال احمر استان برگزار شد

دکتر علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان هم در همایش تجلیل از داوطلبان و خیرین جمعیت هلال احمر استان اظهار کرد: در شرایطی سختی که مردم ایران اکنون قرار دارند و دشمنان شرایط سختی را به کشور تحمیل کردند، با انسجام ملی و همدلی که در مردم وجود دارد این برهه را پشت سر می‌گذاریم.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، افزود: جمعیت هلال‌احمر به عنوان نهاد بین‌المللی و مردمی اهداف و وظایفی برای آن تعریف شده است. این اعتبار اجتماعی ناشی از اعتماد عمومی مردم است و باعث ارائه خدمات بشردوستانه مختلفی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان عنوان کرد: به دلیل شرایط اقلیمی و پتانسیل اقتصادی و صنعتی که استان خوزستان دارد باعث جایگاه ویژه هلال‌احمر خوزستان در کشور شده است و انتظارات نیز از این نهاد مردمی در خوزستان بیشتر شده است.

دکتر خدادادی اضافه کرد: با تلاش و جدیت که هلال‌احمر خوزستان به خرج داد، اقداماتی در خصوص تاب‌آوری، کاهش خطرپذیری و محرومیت‌زدایی انجام داد که کانون توجه سایر نهادها قرار گرفت. همچنین در اردوهای جهادی، کاروان سلامت و محرومیت‌زدایی کارهای بزرگی انجام داد که البته نیاز به تقویت بیش از پیش دارند.

وی تصریح کرد: هلال‌احمر خوزستان در تلاش است در کنار کمک‌های امدادی در زمینه توسعه زیرساخت‌ها بتواند شاهد رفع محرومیت در خوزستان باشد.

مجمع خیران درخوزستان تشکیل می شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: مجمع خیران به زودی در خوزستان تشکیل می شود و هلال احمر خوزستان نیز در این مجمع مشارکت می کند و در همین راستا آماده امدادرسانی و دستگیری افراد نیازمند است.

دکتر خدادادی افزود: داوطلبان جمعیت هلال احمر با حضور در این مجمع امکان حضور در عرصه های بیشتر خدمات رسانی به نقاط مختلف خوزستان را خواهند داشت.

وی گفت: در حاشیه شهرهای استان خوزستان افراد زیادی زندگی می کنند که از حداقل های زندگی نیز محروم هستند و تشکیل مجمع خیرین در کاهش محرومیت های خوزستان بسیار موثر است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان ادامه داد: داوطلبان هلال احمر با اقدامات خوبی خود توانسته اند اعتماد عمومی را جلب کنند و این مهم باعث شده تا در هنگام بروز حوادث مردم نیز کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، این همایش با حضور استاندار خوزستان، معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور، مشاور رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، اعضای شورای شهر اهواز، اعضای هیأت مدیره جمعیت هلال احمر استان، معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اهواز و مشاوران فرهنگی و ایثارگران استاندار خوزستان در سینما هلال اهواز برگزار شد. در این همایش جمعی از داوطلبان جمعیت هلال احمر استان، پزشکان و خیران این حوزه حضور داشتند و از شعب برتر، داوطلبان و خیران نمونه تقدیر شد.


٠٨:٢٩ - چهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧    /    عدد : ١١١٧٢١    /    تعداد نمایش : ١٤٤خروج