دوشنبه ٠١ مهر ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

فعالیت بیش از ۷ هزار نیروی داوطلب در هلال احمر البرز

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز از فعالیت ۷هزار و ۳۴۵ نیروی داوطلب در جمعیت هلال احمر البرز خبر داد و گفت: دریچه اصلی ورود به مجموعه هلال احمر در حوزه معاونت جوانان و داوطلبان است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر البرز، دکتر ناصر چرخساز اظهار کرد: در حال حاضر  ۷ هزار و۳۴۵ نیروی داوطلب در جمعیت هلال احمر البرز در حال فعالیت است.

وی ادامه داد: در طرح زمستانه امسال در سطح جاده‌ها و نقاط مختلف استان ۸ پایگاه ثابت و یک پایگاه موقت امداد و نجات به صورت ۲۴ ساعته فعال و آماده امدادرسانی به امدادخواهان و افراد حادثه دیده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز تصریح کرد: خوشبختانه تمامی جاده‌های اصلی استان البرز تحت پوشش امدادی هلال احمر و پایگاه‌های اورژانس استان البرز است و در ۶ ماه نخست امسال ۸۷۷ مورد حوادث جاده‌ای توسط هلال احمر استان امدادرسانی انجام شده است.

دکتر چرخساز گفت: مرکز پاسخگویی به حوادث در کنار مرکز اصلی استان وظیفه دریافت پیام‌ها و مدیریت حوادث را در مجموعه هلال احمر بر عهده دارند و تلاش ما بر این است بتوانیم در کمترین زمان ممکن خدمت‌رسانی مناسب را به مردم و امدادخواهان داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ۸۵۰ نفر امدادگر و نجاتگر دارای درجه‌بندی در حوزه حوادث با هلال احمر البرز همکاری می‌کنند، تاکید کرد: بر اساس استاندارد تعریف شده در حوادث جاده‌ای تیم‌های امدادی باید بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به محل حادثه رسیده و عملیات امداد و نجات را آغاز کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز درخصوص پیشگیری از خسارات ناشی از زلزله و اقدامات امدادی پس از زلزله‌های مخرب و دارای تلفات در استان، خاطرنشان کرد: مانورها و همکاری‌ها در حوادث مختلف در استان نشان از آمادگی و هماهنگی دستگاه‌های امدادرسان و خدمات‌رسان در زمان بحران دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز تصریح کرد: خوشبختانه در ساعات اولیه مانورها و اتفاقات مختلف در استان پای کار می‌آیند و تجربه حال حاضر ما نشان می‌دهد این آمادگی وجود دارد.

دکتر چرخساز درباره جاده‌های کوهستانی کرج به چالوس که از محورهای پرحادثه استان البرز محسوب می‌شود، اظهار کرد: در محور ۳ پایگاه ثابت و یک پست سیار امداد و نجات داریم و پوشش امدادی ما کامل است.

وی در خصوص اعلام حوادث و حضور به موقع نیروهای امدادی بیان کرد: در حال حاضر در تمام نقاط استان که پوشش تلفن همراه وجود دارد، مردم استان می‌توانند در صورت هرگونه بروز حادثه و دریافت خدمات امدادی با سامانه ۱۱۲ ندای امداد هلال احمر استان تماس بگیرند.


١٣:٠٥ - سه شنبه ١٨ دی ١٣٩٧    /    عدد : ١١١٦٦٣    /    تعداد نمایش : ١٥٣خروج