يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

اعزام کاروان سلامت هلال احمر به شهرستان های امیدیه، شوشتر، آبادان و گتوند

کاروان سلامت هلال احمر شهرستان های امیدیه، شوشتر، آبادان و گتوند به مناطق محروم شهرستان اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، مولا برومند رئیس جمعیت هلال احمر امیدیه اظهار کرد: کاروان سلامت متشکل از یک پزشک عمومی، یک دندانپزشک و یک پرستار اقدام به ارائه خدمات سلامت از قبیل ویزیت رایگان، توزیع داروی رایگان، مشاوره و برگزاری کارگاه های آموزشی در روستای حبابه کرد.

وی افزود: در این برنامه ۲۵ کودک، ۳۸ زن و ۳۰ نفر مرد از خدمات کاروان سلامت هلال احمر امیدیه بهرمند شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر امیدیه تصریح کرد: حمایت از سلامت انسانها یکی از وظایف جمعیت هلال احمر در راستای کاهش آلام بشری است و در این راستا کاروان های سلامت این جمعیت در طول سال به مناطق محروم اعزام می شوند.

اعزام کاروان سلامت هلال احمر شوشتر به مناطق محروم شهرستان

رئیس جمعیت هلال احمر شوشتر از برگزاری آیین نکوداشت مقام داوطلبان این جمعیت و اعزام کاروان سلامت به مناطق محروم و کم برخوردار خبر داد.

احمدعلی آهنگرشوشتری اظهار کرد: آیین نکوداشت داوطلبان بشردوست و خیرین به پاس تقدیر و تشکر زحمات مستمر و بی دریغ این عزیزان که یکی از بازوهای جمعیت هلال در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و سلامت جهت خدمت رسانی به مناطق محروم و نیازمندان در سالن این جمعیت برگزار شد.

وی با اشاره به اعزام کاروان سلامت در مناطق محروم شوشتر افزود: یکی از برنامه های جمعیت هلال احمر حمایت از اقشار آسیب پذیر و نیازمندان در مناطق محروم و حاشیه شهرستان است.

رئیس جمعیت هلال احمر شوشتر افزود: کاروان سلامت این جمعیت با اعزام پزشک عمومی و اجرای طرح غربالگری، تست قند خون و فشار خون و همچنین اعزام ماما و تهیه داروی مورد نیاز و توزیع آن بین مردم اقدام شد.

لازم به ذکر است: که ۳۰ هزار قرص نان غنی شده نیز در مناطق محروم و در بین اقشار مددجوی شهرستان توزیع شد.

اعزام کاروان سلامت هلال احمر در روستای آلبوحمید از توابع بخش اروندکنار شهرستان آبادان

رئیس جمعیت هلال احمر آبادان از اعزام کاروان سلامت داوطلبان این جمعیت در روستای آلبوحمید بخش اروندکنار خبر داد.

رضانیک پی اظهار کرد: این کاروان با حضور یک پزشک عمومی، یک ماما و روانشناس و با همکاری ۱۰ نفر از اعضای داوطلب هلال احمر آبادان در روستای آلبوحمید از توابع بخش اروندکنار شهرستان برگزار شد.

وی افزود: در این برنامه که با هدف ویزیت و ارائه داروی رایگان اجرا شد، ۱۰۲ نفر از خدمات رایگاه ویزیت پزشکی، مامایی و روانشناسی بهرمند شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر آبادان اضافه کرد: ارائه داروی رایگان و تست فشار و قند خون یکی دیگر از خدمات این کادر پزشکی به افراد نیازمند روستا بود.

نیک‌پی گفت: در حاشیه این کاروان سلامت، اعضای داوطلب هلال احمر آبادان اقدامات امدادی و کمکهای اولیه در زمان وقوع حوادث را به منظور بالابردن سطح آگاهی و کاهش آسیب در حوادث آموزش دادند.

وی با تقدیر از همکاری شبکه بهداشت و درمان آبادان تصریح کرد: این برنامه به مدت یک روز در این روستا انجام شد که هدف از اجرای آن ایجاد فرهنگ سازی در جهت رشد و سلامت و افزایش سطح درمان در روستاهای محروم بوده است. 

اعزام کاروان سلامت در روستاهای بخش مرکزی و عقیلی شهرستان گتوند

رئیس جمعیت هلال احمر گتوند از اعزام کاروان سلامت در روستاهای بخش مرکزی و عقیلی این شهرستان خبر داد.

حمید محمدپور اظهار کرد: این کاروان به منظور اجرای اهداف انسان دوستانه و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها در روستاهای بخش مرکزی و عقیلی گتوند برگزار شد.

وی افزود: این کاروان با رویکرد ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم محروم منطقه و غربالگری بیماری های زنان و کودکان در روستاهای بخش مرکزی و عقیلی با ویزیت رایگان پزشکان عمومی، تست قند خون، توزیع وسایل بهداشتی، آموزش و مشاوره به زنان، توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر  اجرا شد.

رئیس جمعیت هلال احمر گتوند گفت: این کاروان به مدت سه روز به فعالیت‌های بهداشتی و درمانی مردم به صورت رایگان پرداخت و داروی مورد نیاز بیماران را به صورت رایگان توزیع کرد.

محمدپور تصریح کرد: اگر نیازهای مردم به صورت پایه‌ای بررسی شود، می‌توان مشکلات نیازمندان را برطرف کرد و جمعیت هلال‌احمر علاوه بر فعالیت‌های امدادی و آموزشی فعالیت‌های درمانی و حمایتی را در سطح استان انجام می‌دهد.

 


١٣:٣٨ - دوشنبه ١٧ دی ١٣٩٧    /    عدد : ١١١٦٥٠    /    تعداد نمایش : ١٠٨خروج