يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

طرح ابتکاری کودکان امروز آینده سازان فردا و مادران سالم جامعه سالم در مهد کودک های خرمدشت

طرح ابتکاری" کودکان امروز آینده سازان فردا و مادران سالم جامعه سالم"  با توزیع غذای سالم با رویکرد تغذیه سالم و برگزاری کارگاه فرزندپروری در خرمدشت اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛سید فتح اله هاشم نژاد در خصوص اجرای این طرح ابتکاری که توسط داوطلبان و خیرین جمعیت کرج در مناطق محروم و کم برخوردار  شهرستان کرج اجرا می شود گفت: این طرح به همت داوطلبان و خیرین جمعیت کرج با رویکرد کمک به تغدیه کامل و صحیح کودکان با توزیع جیره غذایی سالم (صبحانه و میان وعده) یک ماهه بین خانواده های کودکان مناطق کم برخوردار خرمدشت و آموزش نکات فرزندپروری اجرا شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کرج تصریح کرد: خیرین و داوطلبان جمعیت ضمن تهیه و توزیع غذای سالم در محیطی صمیمی و شاد در مهد کودک " الزهرا" با بیان فواید غذاها، کودکان را به استفاده از غذاهای سالم و خانگی تشویق کردند و در راستای این طرح ابتکاری روانشناسان و مشاوران داوطلب جمعیت کرج با حضور در  مهد کودک "کلبه سبز" نسبت به ارائه مشاوره های مادران در خصوص رفتار و اخلاق کودکان و همچنین برگزاری کارگاه فرزندپروری اقدام نمودند.

وی افزود: در برخی از موارد اجرای این طرح، ضمن آموزش نکات تربیتی و روانشناسی توسط مشاوران و کارشناسان، سلامتی، تغذیه و بهداشت کودکان و مادران نیز توسط پزشکان و متخصصین تغذیه، ارتوپد و دندانپزشک و ماما ارزیابی می شود.

 

تنظیم: حیدری


٠٩:٥٣ - يکشنبه ١٦ دی ١٣٩٧    /    عدد : ١١١٦١٤    /    تعداد نمایش : ١١٤خروج