جمعه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٨
کمک به سیل زدگان مناطق شمالی کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

اهدای ٣دستگاه تصفیه آب به مناطق دچار خشکسالی سیستان و بلوچستان

توسط بنیاد حامیان بدون مرز کودکان بی سرپرست کشور کانادا سه دستگاه تصفیه آب به مناطق آسیب دیده از خشکسالی در سیستان و بلوچستان اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سیستان وبلوچستان،  از سوی بنیاد حامیان بدون مرز کودکان بی سرپرست کشور کانادا ٣ دستگاه تصفیه آب به منطقه سیستان و یک دستگاه به شهرستان خاش اهدا شد.

رسول راشکی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان وبلوچستان در این رابطه گفت:تعدادی از اعضای بنیاد حامیان بدون مرز کودکان بی سرپرست واحد تورنتو کانادا در استان تهران  با حضور در شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان از روستاهای متاثر از خشکسالی دیدن کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گفت: در ادامه اجرای کمپین نذر آب و با همت خیرین این بنیاد با نصب و راه اندازی ٣ مرکز تصفیه آب شرب سالم در روستاهای پیران وبالاخانه در بخش مرکزی شهرستان نیمروز که دارای بافت جمعیتی بالایی است، تهیه آب شرب سالم برای روستائیان این منطقه فراهم شد. همچنین از سوی این بنیاد  ١٠٠ بسته نوشت افزار و ۷۵٠ پرس غذای گرم به ارزش ٢ میلیارد ریال در دانش آموزان و  اهالی این روستا توزیع شد.

وی همچنین گفت: در اجرای طرح ملی نذر آب در استان که با هدف کاهش آلام مردم در سه بخش دسترسی به آب آشامیدنی سالم، کمک به معیشت مردم و ارائه خدمات درمانی به مردم متاثر از خشکسالی از ١۴ مرداد ماه در استان آغاز گردید تا به امروز یک هزار و ٢۶٠ تانکر آب با گنجایش هزار تا هفت هزار لیتر در ۵٠٢ روستای فاقد شبکه آبرسانی توزیع شده است .

دکتر رویا شریف زاد مدیر بنیاد حامیان بدون مرز کودکان بی سرپرست  در بازدید  از مناطق متاثر از خشکسالی سیستان   بلوچستان گفت :  با  توجه به شرایط بحرانی استان سیستان و بلوچستان که از سوی رسانه ها اطلاع رسانی شده بود نماینده این بنیاد ٢ ماه قبل به این استان  اعزام و از نزدیک شرایط را مورد بررسی قرار داد.

وی اظهار داشت: سیستان یک منطقه بحران زده است و کودکان این منطقه مشکلات زیادی دارند.
مدیر مسئول بنیاد حامیان بدون مرز کودکان بی سرپرست کانادا ادامه داد: ٢ دستگاه تصفیه آب به شهرستان نیمروز و یک دستگاه به خاش از سوی بنیاد حامیان بدون مرز کودکان بی سرپرست اهدا شد که افزون بر هشت هزار خانوار را زیر پوشش قرار می دهد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان، این بنیاد حدود یک سال و نیم فعالیت خودش را در واحد تورنتو کشور کانادا آغاز و با حضور در کشور ایران تا کنون  به استان های کرمان، کرمانشاه و سیستان وبلوچستان خدمات خیری ارائه کرده  است.


٠٨:٠٢ - شنبه ١٢ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ١١٠٤٤٠    /    تعداد نمایش : ٢٠٣خروج