پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧
هموطنان می‌توانند برای همیاری در تامین وسایل گرمایشی استاندارد مدارس ابتدایی استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح«ققنوس» با مراجعه به روبیکا بخش دنیای احسان یا شماره‌گیری #۱۱۲*۷۸۰* اقدام کنند
 


  چاپ        ارسال به دوست

بیش از ٣ میلیارد ریال کمک هلال احمر گیلان به نیازمندان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: در ۶ ماهه اول امسال با مشارکت ٢ هزار و ١٠۷ داوطلب و سازمان مردم نهاد، جمعیت هلال احمر استان ٣ میلیارد و ۸٠٠ میلیون ریال به نیازمندان و بیماران کمک کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ مهدی ولی پور گفت: حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر همه ساله طرح های ملی (همای رحمت، فرشتگان رحمت، ارمغان مهر) و پروژه های انساندوستانه را با مشارکت خیرین و داوطلبان جهت کمک به نیازمندان و خانوارهای کم برخوردار اجرا می کند.
وی افزود: در اجرای این طرح ها علاوه بر مشارکت خیرین و داوطلبان، ٣٠ موسسه خیریه و مردم نهاد (NGO) نیز در جهت کمک به حفظ محیط زیست، کمک دارویی و مالی به بیماران صعب العلاج، خرید لوازم منزل برای نیازمندان، ویزیت رایگان در نقاط دور از دسترس، برپایی چادرهای سلامت در مناسبت های خاص، جمع آوری کمک برای نیازمندان، ایستگاه سلامت، اجرای طرح نیابت و کمک به سالمندان، اجرای کاروان سلامت و حضور پزشکان و پرستاران داوطلب در نقاط محروم و ویزیت رایگان مشارکت داشتند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر بیان کرد: هلال احمر استان دارای ۸ هزار و ۶٣٣عضو و داوطلب در چهار گروه مهارت، حمایت، مشارکت و هدایت در حوزه داوطلبان است که به صورت داوطلبانه در یکی از گروه های مذکور با هلال احمر همکاری می کنند.
ولی پور ضمن تاکید بر اینکه فعالیت های خیرخواهانه و بشر دوستانه باید در جامعه ترویج داده شود اظهار کرد: در حال حاضر ١٢۴ خانه هلال به منظور تحقق این هدف در سطح مراکز دهستانها، محلات و شهرهای گیلان راه اندازی شده است.

 


١٣:٣٤ - يکشنبه ٦ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ١١٠٣٩٤    /    تعداد نمایش : ١١٣خروج