يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

بهره مندی اهالی 10 روستای شهرستان بیرجند از خدمات درمانی هلال احمر

اهالی 10 روستا از توابع دهستان کاهشنگ شهرستان بیرجند از خدمات عام المنفعه جمعیت هلال احمر بهره مند شدند. 
مریم خادمی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بیرجند گفت: روز گذشته (10مهر)  با حضور 42 نفر از جوانان، امدادگران، داوطلبان و پرسنل جمعیت هلال احمر شهرستان بیرجند در دهستان کاهشنگ به محوریت روستاهای القار و رقیه آباد، ساکنین 10 روستای این دهستان از خدمات عام المنفعه این جمعیت بهره مند شدند.
وی با بیان اینکه بیماران سرطانی و صعب العلاج در این روستاها شناسایی و با حمایت هلال احمر درمان این بیماران پیگیری می شود، گفت: با هدف ارتقای سطح سلامت روستائیان و ترویج فرهنگ داوطلب محوری در قالب کاروان سلامت، سه تیم فوریت درمانی متشکل از پزشک، پرستار و نجاتگر در روستاهای مذکور بالغ بر 250 نفر از اهالی این دهستان بطور رایگان ویزیت شدند و همچنین داروی آنان تامین خواهد شد.
وی افزود: در حدود 60 بسته نوشت افزار به ارزش 24 میلیون ریال بین دانش آموزان روستاهای القار، کوچ، خوشینه، اشتا خون، رقیه آباد، استخر، مافنداب و آرویچ با کمک اعضای هلال احمر توزیع شد.
وی با اشاره به اینکه در روستای القار ششمین کانون روستایی جمعیت هلال احمر بیرجند با حضور مسئول دفتر نماینده ولی فقیه، معاونان داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر افتتاح شد، گفت: کانون های روستایی با هدف بهره مندی از مشارکت همه جانبه و توانمند سازی جوانان در جهت تسریع روند رشد، توسعه و عمران روستا، ایجاد زمینه مناسب برای بهبود سطح زندگی، اجراء برنامه های فرهنگی، عام المنفعه و بشردوستانه در مناطق روستایی تاسیس میشود.
خادمی اظهار کرد: آموزش های امدادی در قالب طرح توسن روستایی با هدف مشارکت جوانان در فعالیت های بشردوستانه و عام المنفعه و همچنین بهره‌مندی از توان افراد بومی برای کاهش اثرات حوادث و بلایای طبیعی در روستای القار نیز آغاز شد.
وی افزود: در این طرح به جوانانی که شرایط کافی را داشته باشند آموزش های امداد و کمک های اولیه ارائه و در ابتدای طرح هر تیم امکاناتی همچون برانکارد، کیف کمک های اولیه و کاور امدادی دریافت میکند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بیرجند گفت: از دیگر برنامه ها در این روز دیدار با سه خانواده شهید وایثارگر، غبار روبی گلزار شهدا و اهدای شاخه گل به سالمندان روستا بمناسبت روز جهانی سالمند بود.


١٤:٤٤ - چهارشنبه ١١ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩٨٨٣    /    تعداد نمایش : ٥٧٣خروج