يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

هدیه مهربانی داوطلبان هلال احمر قم به سالمندان با اجرای طرح نیابت

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم از اجرای طرح نیابت در سرای سالمندان فاطمیه قم همزمان با روز جهانی سالمندان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ امیرحسین علیمردانی با اشاره به برگزاری طرح نیابت اظهار کرد: طرح نیابت توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر در سرای سالمندان فاطمیه اجرا شد که در این طرح، جمعی از داوطلبان هلال احمر به دیدار کهنسالان رفتند.
وی با بیان اینکه در این طرح که همزمان با روز جهانی سالمندان با هدف تکریم انسان های فراموش شده اجرا شد؛ افزود: داوطلبان ضمن دیدار سالمندان با ارتباط گرم و صمیمی به تکریم مددجویان سالمند این آسایشگاه پرداختند.
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به اهمیت تکریم سالمندان از حضور عضو هیت مدیره مجمع خیرین در این دیدار خیرخواهانه خبر داد و گفت: طرح نیابت یکی از طرح های خیرخواهانه و موثر مبتنی بر جامعه محوری است که طی آن داوطلبان هلال احمر با تخصص های مختلف و به نیابت از فرزندان از دست داده به عیادت سالمندان و بیماران رفته و طی آن به پیرایش، آرایش، انجام امور جاری زندگی و... آنها می پردازند.
وی قم با تشریح اهدف این طرح تصریح کرد: طرح نیابت سالها به عنوان طرح برتر بین المللی از طرف صلیب سرخ جهانی انتخاب شده است و در استان قم نیز در طول سال با عناوین مختلف و با مشارکت داوطلبان به منظور انجام امور خیرخواهانه و نوع دوستانه انجام می شود.
علیمردانی بیان کرد: دلجویی از سالمندانی که در آسایشگاه ها و به دور از خانواده زندگی میکنند و حمایت روانی آنها نقش موثری در ایجاد روحیه در این قشر از جامعه دارد و علاوه بر اثرات خیر این دیدارهای انسان دوستانه برای داوطلبان، احترام به سالخوردگان به عنوان برکات زنده جامعه، می تواند باعث افزایش امید به زندگی در آنها شود.
همزمان با روزجهانی سالمندان، طرح نیابت در شهر جعفریه اجرا شد
مسئول جمعیت هلال احمر شهر جعفریه از اجرای طرح نیابت در این شهر خبر داد.
 هادی ثانی با اشاره به اهمیت تکریم کهنسالان اظهار کرد: جمعی از اعضای داوطلب شهر جعفریه با اجرای طرح نیابت در این شهر به دیدار بیماران سالمند رفتند.
وی تصریح کرد: این طرح که از طرح های ملی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به شمار می رود و یکی از فعالیت های انسان دوستانه ای است که در ایام مختلف سال اجرایی می شود.
مسئول جمعیت هلال احمر شهر جعفریه با بیان اینکه طرح نیابت به مناسبت روز سالمندان اجرا شد، گفت: اعضای داوطلب هلال احمر شهر جعفریه با هدف تکریم و دلجویی و عیادت از بیماران سالمند این شهر به دیدار آنها رفتند


١٤:٤٢ - چهارشنبه ١١ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩٨٨٢    /    تعداد نمایش : ٥٠٤خروج