يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست هیات مدیره هلال‌احمر خوزستان عنوان شد:

آماده‌باش هلال‌احمر برای اربعین حسینی(ع)/ ضرورت توجه بیشتر به مناطق محروم و حاشیه‌ای

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: اگر برنامه‌ریزی مناسبی برای رفع مشکلات و مسائل مناطق حاشیه‌نشین و حاشیه‌نشینان و نیازهای آنان انجام شود، رفاه و امنیت مردم آن مناطق بیشتر خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر خوزستان،  دکتر علی خدادادی در جلسه هیأت مدیره جمعیت هلال‌احمر خوزستان با تسلیت شهادت جمعی از مردم استان در حادثه تروریستی هفته قبل اهواز و محکوم کردن آن، اظهار کرد: کار بزرگی که در طرح تحول نظام سلامت کشور انجام شد، توجه ویژه و رسیدگی به مناطق حاشیه‌نشین و کم‌برخوردار بود.
وی با بیان این که حاشیه محروم  شهرها در صورت بی‌توجهی می‌تواند به یک نقطه بحران مبدل شود، تصریح کرد: اگر برنامه‌ریزی مناسبی برای رفع مشکلات و مسائل مناطق حاشیه‌نشین و حاشیه‌نشینان و نیازهای آنان صورت بگیرد، رفاه و امنیت مردم آن مناطق بیشتر خواهد شد.
نقش مثبت اجرای برنامه های محرومیت زدایی در ایجاد تعلق خاطر مردم به نظام
دکتر خدادادی افزود: در ماه گذشته برنامه‌های متنوع و متعددی از جمله اردوی جهادی در منطقه محروم دشت سوسن ایذه توسط مرکز مدیریت حرکت‌های جهادی و بشردوستانه هلال‌احمر خوزستان اجرا شد.
وی بیان کرد: در این برنامه که با هدف توانمندسازی و محرومیت زدایی افراد محروم و کم‌برخوردار اجرا شد، ویزیت رایگان، غربالگری و آموزش نکات بهداشتی و امدادی به ساکنان منطقه و برنامه‌های متنوع بهداشتی و درمانی انجام شد.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با اشاره به نزدیکی به ایام اربعین و برنامه های هلال احمر خوزستان برای خدمت‌رسانی زائران، گفت: در ۶ ماهه دوم امسال نیز بارندگی‌ها و احتمال وقوع سیلاب را در مناطق شمالی استان داریم که برنامه‌های خاصی را برای آن ایام پیش‌بینی کرده‌ایم.
وی با اشاره به بارش باران در منطقه لنده در دهدز و وقوع در سیل در برخی از آن مناطق و پوشش امدادی به صدخانوار آسیب‌دیده از سیل، بر ضرورت آمادگی و هوشیاری امدادگران برای مقابله با بارندگی و وقوع سیل در این مناطق تأکید کرد.
به گفته مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان، در خانه‌های هلال همزمان با آغاز سال تحصیلی از طریق جذب کمک‌های خیرین، بسته‌های تحصیلی و نوشت افزار در مناطق محروم تهیه و توزیع شد.
وی با اشاره به تحریم‌ها و احتمال تأثیر آن بر بازار دارو و کمبود آن، افزود: دارو به اندازه کافی ذخیره شده و جای نگرانی از بابت کمبود دارو نیست، چون داروخانه هلال‌احمر ایستگاه آخر بیماران و نیازمندان است.
وی گفت: همچنین سهمیه یک‌هزار تنی گندم برای تهیه آرد و پخت نان و توزیع آن در مناطق محروم، کم‌برخوردار و حاشیه‌نشین پیش‌بینی و تدارک دیده شده است.


١٤:٤٩ - سه شنبه ١٠ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩٨٤١    /    تعداد نمایش : ٥٤٤خروج