پنج شنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٧
هموطنان می‌توانند برای همیاری در تامین وسایل گرمایشی استاندارد مدارس ابتدایی استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح«ققنوس» با مراجعه به روبیکا بخش دنیای احسان یا شماره‌گیری #۱۱۲*۷۸۰* اقدام کنند
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری آیین باران مهربانی در جمعیت هلال احمر فارس/ جمع آوری 252 میلیون تومان کمک نقدی خیرین برای بیماران نیازمند

نخستین آیین باران مهربانی جمعیت هلال احمر استان فارس با هدف جمع آوری کمک های نقدی خیرین و نیکوکاران برای تامین بخشی از هزینه های دارویی و درمانی بیماران نیازمند در سراسر استان، روز گذشته در شیراز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ مدیر عامل جمعیت فارس از جمع آوری 2 میلیارد و 527 میلیون ریال کمک نقدی خیرین و نیکوکاران استان در این مراسم خبر داد و گفت: ارزش تعهدات مربوط به خدمات داوطلبانه و عام المنفعه مرتبط با ماموریت های جمعیت هلال احمر در این مراسم نیز رقمی بالغ بر 71 میلیارد 240 میلیون ریال برآورد می شود. 
فیض اله جعفری با بیان اینکه آیین باران مهربانی هلال احمر فارس با مشارکت و همکاری مجمع خیرین تامین سلامت و کمیته امام خمینی(ره) استان برگزار شد، افزود: علاوه بر جمع آوری کمک های نقدی خیرین در حمایت از بیماران نیازمند، 8 سند تعهد خدمات داوطلبانه به صورت رسمی در زمینه های اهداء زمین برای ساخت پایگاه های امداد و نجات بین شهری و کوهستان، پذیرش هزینه احداث پایگاه، ارائه وام های قرض الحسنه به مددجویان و طرح های عمرانی به امضاء رسید.
وی اظهار کرد: با بررسی پرونده های مددجویان درمانی و اختصاص کمک های نقدی جمع آوری شده به شعب شهرستانی، مبالغ این گلریزان مطابق با نیت خیرین برای جامعه هدف هزینه خواهد شد و گزارش نهایی آن به خیرین ارائه خواهد گردید.
بخشش مسیر رستگاری انسان است
معاون منابع داوطلبی و خدمات حمایتی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر که در این مراسم حامل پیام تقدیر از طرف رئیس سازمان بود، اظهار کرد: از همه داوطلبان و خیرینی که حمایت از زندگی انسان ها و کوشش برای صلح و دوستی را پیشه کار خود کرده اند، تقدیر می نمایم.
دکتر حسن عبودی ادامه داد: بخشش مسیر رستگاری انسان است و بهترین معامله، معامله با خداست.
دکتر عبودی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: با وجودی که یکی از وظایف ذاتی سازمان  داوطلبان تامین و حمایت از سلامت و کرامت قشرهای کم برخوردار است ، اما نباید تنها به این بعد از خدمات اکتفا شود و با توجه به فراهم بودن زیرساخت ها و ظرفیت های فراوان در بین خیرین و نیکوکاران داوطلب جمعیت هلال احمر، باید برنامه ها و طرح های بیشتری از سوی این معاونت تدوین و در حوزه اجتماعی سازمان  به اجرا درآیند.
ابراز رضایت از برگزار آیین باران مهربانی در جمعیت فارس
امام جمعه موقت شیراز نیز با شرکت در این مراسم با اشاره به حس قوی خیرخواهی در مردم کشور و استان اظهار کرد: 98 درصد مردم ایران اسلامی به مشارکت در کار خیر، 60 درصد نیز به ارایه کمک نقدی علاقه دارند و 25 درصد هم به صورت روزانه از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) و ... به نیازمندان کمک می‌کنند.
حجت‌الاسلام محمدحسن مرادی ادامه می‌دهد: از 42 بلای طبیعی در جهان، 35 نوع از بلایای طبیعی در کشور ما رخ می‌دهد و 48 درصد مرگ و میرهای روزانه کشور به علت بیماری‌های قلبی عروقی و تاخیر در درمان به دلیل فقر است.
وی با ابراز رضایت از برگزاری آیین باران مهربانی در جمعیت هلال احمر فارس و ارایه کمک‌های مسئولان و مردم در این مراسم بیان کرد: کمک زبانی، مالی، عملی و ... که به کاهش در ناشی از هر یک از این موارد منتهی شود، شایسته تقدیر است و اثرات مطلوبی بر جامعه دارد.
تشریح کمک های نقدی و غیرنقدی در آیین باران مهربانی
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر فارس با تشریح کمک های نقدی و غیرنقدی خیرین و داوطلبان در آیین باران مهربانی جمعیت فارس گفت: 252 میلیون و 700 هزار تومان در این مراسم از طرف خیرین برای نیازمندان جمع آوری شد.
دکتر کامبیز قهرمانی اضافه کرد: کمک های غیرنقدی به نیازمندان و تعهدات داوطلبانه خیرین با ارزش 7 میلیارد و 124 میلیون تومان جمع آوری شد.
قهرمانی گفت: پذیرش هزینه کامل مرمت، بازسازی و نوسازی مجموعه فرهنگی – ورزشی جمعیت هلال احمر شعبه لارستان توسط محمد علی محمدی خیر نیک اندیش لاری با سقف تعهد یک میلیارد و 200 میلیون تومان، پذیرش هزینه کامل احداث پایگاه امداد و نجات بین شهری کمارج در محور مواصلاتی کازرون – بوشهر توسط جهانپور مرادی خیر نیک اندیش شهرستان کازرون با سقف تعهد 800 میلیون تومان و پذیرش هزینه کامل احداث یک سالن ورزشی در جنت شهر داراب با سقف تعهد 550 میلیون تومان از جمله تعهدات خیرین و داوطلبان در حوزه عمرانی این جمعیت بود.
وی اعلام تعهد برای واریز مبلغ 120 میلیون تومان طی سه نوبت در سال 97 به حساب امور خیریه استان فارس نزد بانک ملت شعبه هجرت تهران را توسط بنیاد نیک اندیشان هاشمی لارستان و به منظور تامین بخشی از هزینه درمان بیماران خاص این شهرستان بیان کرد و افزود:  بخشی از هزینه های درمانی خانواده های نیازمند زندانیان با سقف تعهد سالانه 50 میلیون تومان در شهرستان داراب و پرداخت بخشی از هزینه های دارویی و درمانی بیماران خاص در شهرستان گراش با سقف تعهد سالانه 200 میلیون تومان نیز از دیگر تعهدات خیرین در این مراسم بود.
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان فارس در ادامه گفت: 2 هزار فقره وام قرض الحسنه به مددجویان به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون تومان توسط صندوق قرض الحسنه قرآنی داوطلبان هلال احمر استهبان در سال 97 پرداخت خواهد شد.
قهرمانی با اشاره به پرداخت ماهیانه 20 میلیون تومان وام قرض الحسنه به بیماران نیازمند توسط موسسه مهر حضرت زهرا(س) وابسته به مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس اذعان کرد: ماهیانه 20 میلیون تومان وام قرض الحسنه به بیماران نیازمند توسط موسسه مهر حضرت زهرا(س) شهرستان داراب پرداخت خواهد شد.
اهداء یک قطعه زمین به متراژ 10 هزار متر مربع و به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون تومان به منظور احداث پایگاه امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شعبه فیروزآباد، اهداء یک قطعه زمین از طرف مردم به ارزش 600 میلیون تومان به منظور احداث مرکز آموزشی و خانه هلال جنت شهر داراب، اهداء یک قطعه زمین به مساحت 2 هزار متر مربع در منطقه سیف آباد توسط خیر نیک اندیش این استان به جمعیت هلال احمر شیراز به منظور احداث پایگاه امداد و نجات بین شهری در محور مواصلاتی شیراز – سروستان به ارزش تقریبی 40 میلیون تومان،  اعلام تعهد برای تامین داروی مورد نیاز کاروان های سلامت جمعیت هلال احمر شعبه گراش در مناطق روستایی در سال 97 به ارزش مجموع 10 میلیون تومان، اعلام تعهد برای تامین سبدهای غذایی و بسته های بهداشتی مورد نیاز خانواده های کم برخوردار شهرستان گراش با نیاز سنجی و اعلام خانه های داوطلب جمعیت هلال احمر این شهرستان در سال 97 به ارزش مجموع 44 میلیون تومان، اعلام تعهد برای پرداخت هزینه های تجهیز و پشتیبانی تیم های فوتبال جمعیت هلال احمر شهرستان گراش در سال 97 برای حضور در مسابقات کشوری، استانی و شهرستانی به ارزش 150 میلیون تومان و اعلام آمادگی برای احداث و تجهیز کامل یک بیمارستان تخصصی در شهرستان گراش و واگذاری آن به جمعیت هلال احمر از دیگر تعهدات خیرین و داوطلبان در این آیین بود.


١٤:٠١ - چهارشنبه ٦ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٦٦٥    /    تعداد نمایش : ١٢٤خروج