پنج شنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٧
هموطنان می‌توانند برای همیاری در تامین وسایل گرمایشی استاندارد مدارس ابتدایی استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح«ققنوس» با مراجعه به روبیکا بخش دنیای احسان یا شماره‌گیری #۱۱۲*۷۸۰* اقدام کنند
 


  چاپ        ارسال به دوست

به همت معاونت داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم در ماه مبارک رمضان صورت گرفت؛

توزیع بیش از 2700 سبد غذایی میان نیازمندان در طرح همای رحمت و برپایی 255 سفره مهربانی

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم گفت: 2777 سبد غذایی میان نیازمندان در طرح ملی همای رحمت توزیع شد و 255 سفره مهربانی در قالب این طرح در ماه مبارک رمضان برپا شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، امیرحسین علیمردانی  با اشاره به اجرای طرح همای رحمت در ماه مبارک رمضان گفت: طرح ملی همای رحمت و برپایی سفره‌های مهربانی با تاسی از سیره حضرت علی(ع) هر سال، همزمان با ماه مبارک رمضان به منظور همدلی با خانواده های نیازمند و اقشار آسیب پذیر جامعه، با بهره گیری از توان خیرین داوطلب جمعیت اجرا می‌شود.

وی جامعه هدف طرح ملی همای رحمت را افراد آسیب‌پذیر و آسیب دیده عنوان کرد و افزود: بیماران صعب العلاج، زنان سرپرست خانوار، ایتام، خانواده های کم برخوردار، معلولین، سالمندان و از کار افتادگان و خانواده های زندانیان از جمله خانواده‌های مورد حمایت در این طرح می‌باشند.

وی ادامه داد: توزیع سبد غذایی که شامل برنج، روغن، رب گوجه فرنگی، قند، چای، پنیر، زولبیا، کنسرو، ماکارونی، بن خرید کالا، خرما، سویا، گوشت و مرغ می باشد و همچنین برپایی سفره‌های افطاری در راستای اجرای این طرح انجام می‌شود.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح ها، جذب، سازماندهی و هدایت کمکهای مردمی در اجرای برنامه های عام المنفعه و خیرخواهانه و رفع نیاز اقشار کم برخوردار جامعه با حفظ کرامت انسانی آنها در ماهی که خدمت و نیکی کردن در آن بسیار سفارش شده است، می‌باشد.

علیمردانی با اشاره به آمار نهایی و ارائه خدمات در طرح همای رحمت و برپایی سفره‌های مهربانی در ماه مبارک رمضان گفت: 2777 سبد غذایی به ارزش سه میلیارد و 972 میلیون ریال بین نیازمندان توزیع شد و همچنین 255 سفره مهربانی در خانه‌های هلال و در شب وفات حضرت خدیجه (س) به ارزش 2 میلیارد و 786 میلیون ریال در ماه مبارک رمضان سال جاری برپا شد که بیش از 55 هزار نفر از سفره‌های مهربانی بهره‌مند شدند.

وی با بیان اینکه کلیه هزینه های این طرح ها از محل کمک های خیرین و داوطلبان، مؤسسات خیریه و برخی از اتحادیه‌ها و اصناف به ویژه اتحادیه نانوایان، شیرینی‌پزان و لبنیات تأمین می شود، گفت: علاقمندانی که تمایل دارند در طرح ملی همای رحمت مشارکت داشته باشند می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب 4978644020 بانک ملت به شناسه 350008052114 واریز و کمکهای غیر نقدی خود را، به خانه های هلال سطح شهر یا معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم اهدا نمایند.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم به برگزاری مراسم گلریزان با حضور اعضای مجمع خیرین اشاره کرد و گفت: در ماه مبارک رمضان، مراسم گلریزانی علاوه بر رفع نیازهای معیشتی خانواده‌های نیازمند، به منظور کمک‌های درمانی برای بیماران نیازمند و صعب العلاج، تهیه جهیزیه و کمک به بانک امانی تجهیزات پزشکی جمعیت برگزار شد.

گفتنی است، طرح همای رحمت هر ساله به همت خیرین و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم از ابتدای ماه رمضان آغاز می‌شود و با برنامه هایی از جمله برپایی سفره های مهربانی و اهدای سبدهای غذایی و توزیع غذای گرم بین خانواده های کم برخوردار تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه می‌یابد.

 


١٢:٥٦ - سه شنبه ٥ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٦٣٤    /    تعداد نمایش : ٧٩خروج