پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧
هموطنان می‌توانند برای همیاری در تامین وسایل گرمایشی استاندارد مدارس ابتدایی استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح«ققنوس» با مراجعه به روبیکا بخش دنیای احسان یا شماره‌گیری #۱۱۲*۷۸۰* اقدام کنند
 


  چاپ        ارسال به دوست

توسط جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان محقق شد؛

از برگزاری طرح همای رحمت تا افتتاح خانه هلال در روستای شرف آباد

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان طرح ملی همای رحمت و افتتاح خانه هلال روستای شرف آباد این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان؛ حسن نامجو رییس جمعیت هلال احمر کرمان بیان کرد: طرح ملی همای رحمت با رویکرد گستراندن سفره های مهربانی ویژه ی کودکان بی سرپرست و دانش آموزان نیازمند با حضور مدیر عامل، مسئول دفتر نماینده ولی فقیه، خزانه دار و مدیر حراست جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.

نامجو با اشاره به فرار رسیدن ماه پرفضیلت رمضان و بهره مندی از همت والا و دستان توانای خیرین و نیکوکاران در جهت دستگیری از محرومین و نیازمندان کم برخوردار افزود: طرح همای رحمت ویژه 400 کودک بی سرپرست و دانش آموز نیازمند با حضور هنرمندان محبوب کرمانی اجرا شد.

وی با اشاره به اجرای برنامه های متنوع جُنگ شادی در این مراسم خاطرنشان کرد: کودکان و دانش آموزان حاضر در این برنامه از اعضای مؤسسات خیریه ی رعد، یاس، آشیانه علی، امید کمال و جمعی از دانش آموزان نخبه بی سرپرست شهرستان کرمان بودند.

وی در ادامه به افتتاح خانه هلال در روستای شرف آباد کرمان اشاره کرد و اظهار داشت: این مراسم با حضور معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان، دهیار و سایر مسئولین این روستا برگزار شد.

در این مراسم حسین سام زاده معاون امورداوطلبان جمعیت هلال احمر استان اظهار داشت: هدف از افتتاح خانه های هلال؛ توانمندسازی جامعه و گسترش آموزش‌های امدادی برای مقابله با حوادث و تشکیل تیم‌های امدادی شهری و روستایی است.

 سام زاده با بیان اینکه تمام فعالیت‌های خانه هلال، بر اساس ظرفیت‌های انسانی موجود در شهر و روستا صورت می گیرد، افزود: با همکاری اولیه از سوی مدیران اجرای شهری و روستایی در خصوص در اختیار گذاشتن فضای مناسب جهت راه اندازی خانه هلال، می توان در زمان بروز حوادث و تا رسیدن نیروهای امدادی هلال احمر از ظرفیت و توان نیروهای محلی بومی این مراکز، بهره گرفت.

وی با بیان اینکه خانه‌های هلال به شکل کاملا مردمی و با محوریت داوطلبانه اداره می‌شوند، ادامه داد: اعضای خانه‌های هلال از میان مردم و افراد آموزش دیده هستند و این مراکز در جهت تحقق اهداف مهم و حیاتی هلال احمر با برگزاری دوره های آموزشی و توانمندسازی نیروهای بومی راه اندازی می شوند.

 

 

 


١٢:٤٦ - سه شنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٤٢٦    /    تعداد نمایش : ٨١خروج