پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧
هموطنان می‌توانند برای همیاری در تامین وسایل گرمایشی استاندارد مدارس ابتدایی استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح«ققنوس» با مراجعه به روبیکا بخش دنیای احسان یا شماره‌گیری #۱۱۲*۷۸۰* اقدام کنند
 


  چاپ        ارسال به دوست

برپایی سفره مهربانی در هلال احمر زنجان/ بهره مندی 700 نفر از این سفره

با همت و تلاش داوطلبان و خیرین جمعیت هلال احمر استان زنجان، سفره مهربانی 700 نفری در بیست و چهارمین روز از ماه مبارک رمضان در زنجان برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر زنحان، درحاشیه برگزاری سفره مهربانی، مهندس درویش امیری استاندار زنجان درجمع خبرنگاران گفت: برپایی سفره‌های افطاری در قالب سفره‌های مهربانی توسط هلال‌احمر سنت بسیار پسندیده‌ای است .
درویش‌امیری در حاشیه برگزاری مراسم سفره‌های مهربانی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ماه رمضان، ماه مهربانی است و متعاقب آن، سفره‌های افطاری که توسط جمعیت هلال‌احمر پهن می‌شود را می‌توان سفره‌های مهربانی اطلاق کرد .
استاندار زنجان ادامه داد: فعالیت‌هایی که جمعیت هلال‌احمر در طول ماه مبارک رمضان برای خانواده‌های نیازمند انجام می‌دهد، سنت بسیار پسندیده‌ای است؛ چرا که تجمیع اقشار قابل احترام بر سر سفره مهربانی، زمینه را برای ایجاد همدلی فراهم می‌کند و این با اهداف و ماموریت‌های هلال‌احمر سازگار است.
وی تصریح کرد: تامین اطعام برای اقشار آسیب‌پذیر کار پسندیده‌ای است. همچنین دعوت شوندگان بر سر سفره‌های مهربانی با اهداف و ماموریت‌های جمعیت هلال‌احمر که مهم‌ترین آن، پیشبرد اهداف حمایتی است، آشنا می‌شوند .
درویش‌امیری در ادامه از بازسازی سالن 1000 نفری جمعیت هلال احمر استان خبر داد و گفت: این سالن حدود 30 سال است که دست نخورده باقی مانده، ولی خوشبختانه اعتبار بازسازی آن تامین شده است و تا 22 بهمن تحویل داده می‌شود.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان نیز در ادامه گفت: سفره‌های مهربانی هر سال با کمک خیران و داوطلبان جمعیت بر پا می‌شود.
شهرام میرزایی با اشاره به اینکه سفره‌های مهربانی برای جامعه تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و افراد تحت حمایت هلال‌احمر برگزار می‌شود، افزود: تا امشب 100 سفره مهربانی در سطح استان برپا شده است.
وی تصریح کرد: طرح همای رحمت نیز هر سال در ماه مبارک رمضان با کمک داوطلبان و خیران اجرایی می‌شود و سبدهای غذایی بین نیازمندان در سطح استان توزیع می‌شود که تا کنون 3000 سبد غذایی بین نیازمندان سطح استان توزیع شده است .
میرزایی در ادامه با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر استان زنجان امسال در بحث جمع‌آوری زکات فطره ورود می‌کند، خاطرنشان‌ کرد: بر اساس صحبت‌هایی که با دستگاه‌های متولی جمع‌آوری زکات صورت گرفته است، امسال هلال‌احمر نیز نقش قابل توجهی در این خصوص خواهد داشت.
در این ضیافت افطاری استاندار زنجان، معاون سیاسی و امنیتی استانداری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت استان، مدیران دستگاههای اجرایی و خانواده های نیازمند از کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی و موسسه نگهداری کودکان ذهنی و حرکتی زنجان درسالن ورزشی هلال احمر در 19 خرداد برگزار شد.


١٣:٣٠ - يکشنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٣٨٦    /    تعداد نمایش : ٥١خروج