پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧
هموطنان می‌توانند برای همیاری در تامین وسایل گرمایشی استاندارد مدارس ابتدایی استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح«ققنوس» با مراجعه به روبیکا بخش دنیای احسان یا شماره‌گیری #۱۱۲*۷۸۰* اقدام کنند
 


  چاپ        ارسال به دوست

با هدف کمک به افراد نیازمند استان ایلام:

جشن گلریزان همای رحمت برگزار شد / اهدا شدن بیش از 1700 سبد غذایی در جشن گلریزان همای رحمت

همزمان با ماه مبارک رمضان و به همت مسئولین، خیرین و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان ایلام بیش از 1700 سبد غذایی در جشن گلریزان همای رحمت اهدا شد که ارزش هر سبد به بیش از 150 هزار تومان می رسد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، جشن گلریزان همای رحمت به میزبانی جمعیت هلال احمر استان ایلام و با حضور امام جمعه استان، معاون سیاسی امنیتی استانداری، معاون منابع داوطلبی و خدمات اجتماعی سازمان داوطلبان، فرماندار، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان و جمع کثیری از مدیران دستگاه های اجرای استانی و شهرستانی، خیرین و داوطلبان در مجتمع فرهنگی هلال احمر شهرستان ایلام برگزار شد.

ماه رمضان ماه کمک به مستمندان و نیازمندان است

نمایمده ولی فقیه و امام جمعه شهر ایلام در جشن گلریزان همای رحمت گفت: در ماه رمضان انفاق کنید حتی با دادن یک دانه خرما زیرا انفاق یکی از مهمترین اساس اسلام و از ویژگی های مومنان می باشد و در قران از اوصاف انسان های مومن را ایمان به خدا، قیامت و انفاق یاد شده است و این دستور دلالت به نوع هم دوستی دارد.

حجت الاسلام لطفی افزود: حکومت اسلام فقط فرد گرا نیست بلکه همنوع دوستی نیز است  و مسلمان  باید ایمان و اعتقاد به انسانیت را سرلوحه کارهای خود قرار دهند و بر همین اساس در دوران حضرت علی (ع ) عدالت کل مظهر عدل بوده است.

وی ادامه داد:  مسئولان استان اقتصاد مقاومتی را از حضرت علی (ع) الگو بگیرند زیرا در آن دوران  آن حضرت با  زور بازوی خود چاه هایی حفر نمود و در وصیت نامه  بیشتر اموالش را وقف فقرا نمود.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: خدا را شاکریم ما مبحان حضرت امیرالمونین هستیم و محبت به خاندان ایشان نعمت کمی نیست و مومنان نیز باید تلاش کنند در ماه مبارک رمضان که ماه نزدیکی به خاندان اهل بیت است به فقرا کمک نمایند تا دعای امیرالمونین بدرغه راه نیک اندیشان باشد.

وی تصریح کرد: ماه رمضان ماه کمک به مستمندان و نیازمندان است که باید به بهترین نحو از این روزها استفاده شود.

امام جمعه ایلام ادامه داد: برگزاری این دست مراسم‌ها و کمک به نیازمندان شور و نشاط خاصی در انسان ایجاد می‌کند که کاری بسیار ارزشمند و خداپسندانه است و باید از دست اندرکاران این مراسم قدردانی کرد.

برای کمک به همنوع از اقتدار حضرت علی (ع) الگو گرفته شود

معاون سیاسی امنیتی استاندار در این مراسم گفت: پهلوی شکسته فاطمه زهرا (س) تاوان عدالت علی و ایجاد نخلستان های بزرگ در کوفه نتیجه استقرار این امر مهم الهی بود.

محمد نوذری افزود: برگزاری همایش  همای رحمت در فرهنگ ایرانی و ادبیات پارسی و چند هزار ساله ما دو واژه بسیار زیاد دیده می شود  از این رو فرهنگ ایرانی اسلامی ما توسعه دهنده و ترویج دهنده فرهنگ خیراندیشی و کمک به همنوع است.

وی در ادامه عشق و نیک اندیشی را از مهمترین صفات ایرانیان عنوان کرد و گفت: در جای جای تاریخ ادبیات و شعرهای از این دو واژه (عشق و خیر اندیشی) بسیار یاد شده به نوعی که جزئی از تاریخ ما محسوب می شود بر این اساس باید برای کمک به همنوع از اقتدار حضرت علی (ع) الگو گرفته شود.

وی کمک به همنوع باید به واسطه برگزاری این همایشات را ضروری دانست و گفت: آیین اسلام بر انفاق بهترین چیزها تأکید می کند و ارزش در انفاق بهترین و دوستداشتنی ترین هاست و بهترین توفیق این است که انسان توفیق انفاق و کمک به همنوع را پیدا کند و خود به دیگران کمک کند.

همای رحمت صحنه آزمایش یکایک ما است، باید از این فرصت استفاده کنیم

معاون منابع داوطلبی و خدمات اجتماعی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ضمن ابراز خرسندی و خشنودی در جمع بزرگ منشانه هموطنان ایلامی بیان کرد: حامل تقدیر و تشکر همه مسئولین جمعیت هلال احمر از باب حضور بسیار رنگین و خیر خواهانه شما عزیزان در این مراسم خداپسندانه هستم.

عبودی با اشاره به اینکه تصور نمی کردم همای رحمت امروز به یک شکل و در سطح همه کشور برگزار شود بیان کرد: این برکت وجود مقدس مولا امیرالمومنین علی (ع) بود که همه داوطلبان ما در سطح کشور درگیر اجرای این طرح خداپسندانه هستند.

عبودی افزود: جای جای کلام الهی همواره به انفاق، زکات و صدقه تاکید دارد اما در سوره آل عمران به همه هشدار می دهد شما به رستگاری نمی رسید تا آنچه را که دوست دارید ببخشید.

وی با بیان اینکه همای رحمت یک فرصت بسیار خوبی است برای همه عزیزانی که پای سفره خیر نشستند و دوست دارند کار خیر انجام دهند، خاطر نشان کرد: این همای رحمت صحنه آزمایش یکایک ما است، باید از این فرصت استفاده کنیم و بدانیم آنچه نزد خداوند ذخیره می کنیم پاینده تر است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام ضمن تشکر از حضور مسئولین، خیرین و داوطلبان بیان کرد: در طرح همای رحمت از توان اعضای جمعیت در سطح استان به عنوان گروه حمایت استفاده می کنیم برای تهیه سبد های غذایی جهت کمک به نیازمندان و مستمندان که بتوانیم بخشی از خلاء معیشتی این عزیزان محروم را جبران کنیم.

حسین عارفی در ادامه اظهار داشت: در سطح کشور بیش از یک میلیون نفر داوطلب وجود دارد که سهم استان از این تعداد ۴ هزار و هفتصد نفر می باشد.

عارفی  با بیان اینکه هلال احمر از اعتبارات دولتی حمایت نمی شود گفت:  ما همواره تلاش می کنیم  با برگزاری همایشات گلریزان کمک حامیان و داوطلبان  جذب می شود که در این راستا از محل کمک ها در سال گذشته ۷۰۰ مورد سبد غذایی بین نیازمندان توزیع شده است.

وی گفت: شایسته است بخشی از نعمت‌هایی که خداوند به ما داده است را برای کار های خیر هزینه کنیم  زیرا شاد کردن دل خانواده‌های نیازمند بالاترین پاداش را  نزد خداوند به همراه خواهد داشت.

در پایان مهمانان این برنامه به صرف افطار و شام پذیرایی شدند.


١٢:١٢ - يکشنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٣٧٨    /    تعداد نمایش : ٨٣خروج