دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧
# نذر_ آب با همراهی شما به یاری آسیب دیدگان از خشکسالی ادامه می دهیم. با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 می توانید روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب دیدگان از خشکسالی در استان های جنوب شرقی کشور(سیتان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی) کنید. کد دستوری #5151*733*
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران:

ارزش واقعی خدمات داوطلبانه ،ایجاد نشاط اجتماعی و حس مثبت در جامعه است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت:ارزش واقعی خدمات داوطلبانه ،ایجاد نشاط اجتماعی و حس مثبت در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران؛ دکتر مجتبی اکبری در جلسه هم اندیشی با داوطلبین، خیرین و مسئولین داوطلبان هلال احمر استان افزود: خدمات داوطلبانه لزوما به معنای پرداخت پول و اقدامات مادی نیست بلکه سطح گسترده ای از فعالیتهای معنوی نیز در شمول خدمات داوطلبانه قرار دارد که  در صورت به فعلیت درآمدن می تواند موجب تحرک و نشاط اجتماعی و تسری حس مثبت اندیشی در جامعه شود.

وی با اشاره به اینکه نگاه عمومی از خدمات داوطلبانه باید از صدقه دادن به انفاق بهترین داشته ها  تغییریابد گفت: تلاش ما این است که خدمات و فعالیتهای داوطلبانه به مطالبه عمومی تبدیل شود و هرکس در صدد ایفای سهم خود باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران گفت:به اعتقاد ما داوطلبین و خیرین عضو هلال احمر تاثیرگذارترین افراد در جامعه هستند و باید با ایجاد شبکه های متعدد و متنوع، از توان این توانمندان در جهت پاسخ به نیاز نیازمندان استفاده بهینه کرد.

وی شبکه سازی را از برنامه های راهبردی هلال احمراستان در حوزه داوطلبان توصیف کرد و گفت:استمرار و پیوستگی خدمات داوطلبانه و جلوگیری از انقطاع آن هدف نهایی این برنامه در استان است.

در ابتدای این نشست الهام اختری؛ معاون داوطلبان هلال احمر استان نیز در سخنانی با ارائه گزارشی از برنامه های اجرایی این معاونت گفت:در راستای توسعه و ترویج خدمات داوطلبانه ،برنامه های متنوعی از سوی این معاونت تهیه و تدوین شده است که شبکه سازی و ارتقای سرمایه اجتماعی از مهمترین برنامه های  معاونت داوطلبان هلال احمر استان است.

وی کمک مالی توانمندان و خیرین را تنها یکی از جلوه های  خدمات داوطلبانه برشمرد و گفت:توانمندیهای اجتماعی ، فکری و معنوی  اقشار مختلف ،جنبه های دیگر فعالیتهای داوطلبانه است که برنامه های متنوعی برای تحقق آن در دست اقدام است.

وی گفت: باید برای همه افراد و اقشار جامعه سهم فعالیت داوطلبی تعریف کنیم و تنها در این صورت می توانیم به ارتقای سرمایه اجتماعی هلال احمر و افزایش مشارکت مردم در خدمات داوطلبانه کمک کنیم.

 لازم به ذکر است، در ادامه این نشست خیرین و داوطلبان هلال احمر استان به بیان دیدگاههای خود پرداختند.


١١:٥٤ - يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٥٣٦٥    /    تعداد نمایش : ١١٧خروج