دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧
# نذر_ آب با همراهی شما به یاری آسیب دیدگان از خشکسالی ادامه می دهیم. با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 می توانید روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب دیدگان از خشکسالی در استان های جنوب شرقی کشور(سیتان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی) کنید. کد دستوری #5151*733*
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم:

در آستانه عید نوروز، طرح های مروجین سلامت، نیابت و فرشتگان رحمت اجرا می شود/3 هزار سبد کالا از سوی جمعیت هلال احمر قم میان خانواده های نیازمند توزیع می شود

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم گفت: در آستانه عید نوروز، طرح های مروجین سلامت، نیابت و فرشتگان رحمت توسط جمعیت هلال احمر قم اجرا می شود.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ امیرحسین علیمردانی با اشاره برنامه های نوروزی حوزه معاونت داوطلبان عنوان کرد: این برنامه ها در سه بخش انجام می شود که اولین طرح آن شامل طرح مروجین سلامت است.

 

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم افزود: هر ساله در اثر بی احتیاطی نوجوانان و جوانان در ایام چهارشنبه سوری هستیم و در اثر آن مشکلاتی برای خانواده ها ایجاد می شود، و داوطلبان با اجرای طرح مروجین سلامت در صدد پیشگیری کاهش آلام در وقوع این مسابل از طریق آموزش های لازم است.

 

این طرح در قالب آمادگی داوطلبان جمعیت هلال احمر در جهت کاهش آسیب های احتمالی یک سری از فعالیت های پرخطر در پایان سال به ویژه چهارشنبه سوری انجام می شود.

 

وی تصریح کرد: برنامه های این طرح با برگزاری جلسات مختلف مورد ارزیابی قرار گرفت که به زودی در خانه های هلال و به ویژه در خانه داوطلبان جمعیت هلال احمر مرکز قم و با مشارکت معاونت پیشگیری نیروی انتظامی عملیاتی می شود.

 

علیمردانی بیان کرد: برنامه دیگر جمعیت هلال احمر قم اجرای طرح نیابت است که هر سال در آستانه سال نو با هدف دلجویی از سالمندان و بیماران سالمند که در آسایشگاه های سالمندان برگزار می شود.

 

وی با اشاره به اینکه سازمان داوطلبان حلقه اتصال توانمندان و نیازمندان است، عنوان کرد: در این طرح داوطلبان با تزئین سفره های هفت سین به نیابت از فرزندانی که در بین سالمندان نیستند شادی را به محفل سالمندان اهداء می کنند.

 

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: طرح نیابت در دیدار با سالمندان در طول سال و در اعیاد و مناسبت های مذهبی انجام می شود که در ایام نوروز به طور ویژه این طرح را اجرایی می کنیم.

 

وی گفت: سومین طرح در حوزه داوطلبان طرح فرشتگان رحمت است که سالهای متمادی در حال انجام است در این طرح که با هدف تهیه سبدهای کالایی مورد نیاز شب عید خانواده های تحت پوشش و بی سرپرست و بد سرپرست انجام می شود که از اوایل اسفند ماه آغاز شده و تا 15 فروردین ادامه دارد.

 

علی مردانی عنوان کرد: این طرح با مشارکت خیرین از طریق کمک های نقدی و غیر نقدی پشتیبانی می شود و امسال در این طرح بیش از 3 هزار سبد کالا در بین نیازمندان توزیع می شود.

 

وی بیان کرد: همچنین به مناسبت روز مادر تعداد 18 کمک جهیزیه در میان نوعروسان توزیع خواهد شد که امید است با مشارکت خیرین بتوان تعداد نوعروسان بیشتری را در این طرح شرکت دهیم.

 

علیمردانی با اشاره به اینکه عموم مردم و خیرین برای اجرای این طرح خداپسندانه در سال جاری می توانند مشارکت داشته باشند، ابراز کرد: خیرین می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به حساب اختصاصی 4978644020 با شناسه 350008055156 نزد بانک ملت به نام جمعیت هلال احمر قم واریز نمایند.

 

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: همچنین معاونت داوطلبان واقع در خیابان ساحلی، ساختمان جمعیت هلال احمر استان قم و خانه‌های هلال در سطح استان پذیرای کمک‌های نقدی و غیر نقدی خیرین و عموم مردم نیکوکار و اصناف برای مشارکت در این طرح است.

 

علیمردانی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم این حركت به‌زودی تكمیل شده و در آستانه عید نوروز تعداد زیادی از خانواده‌های بی‌سرپرست، ایتام و نیازمندان با دلی شاد به استقبال بهار بروند.


١٤:٣٤ - يکشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٥٢١٠    /    تعداد نمایش : ١٢٧خروج