پنج شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٧
# نذر_ آب با همراهی شما به یاری آسیب دیدگان از خشکسالی ادامه می دهیم. با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 می توانید روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب دیدگان از خشکسالی در استان های جنوب شرقی کشور(سیتان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی) کنید. کد دستوری #5151*733*
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم:

پیامبر(ص) رحمت العالمین و الگوی بزرگی در نوع دوستی و بشر دوستی است/خلوص نیت موجب ماندگاری خدمات بشردوستانه می شود

مدیر عامل جمعیت هلال احمر قم گفت: پیامبر (ص)رحمت العالمین و رئوف و الگوی بزرگی در نوع دوستی و بشر دوستی است.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ دکتر محمد گل فشان در آئین تکریم از داوطلبان جمعیت هلال احمر با گرامیداشت 17 ربیع الاول سالروز میلاد نبی اکرم(ص) عنوان کرد: پیامبر (ص)رحمت العالمین و رئوف و الگوی بزرگی در نوع دوستی و بشردوستی است.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم افزود: خداوند که خود سرچشمه رافت و مهربانی است پیامبری را مبعوث می کند که نسبت به دیگران رافت و مهربانی داشته باشد. رسول الله (ص) بهانه ای برای خلقت هستی است و خدای متعال جهان هستی را برای تو خلق کرد ایشان حتی نسبت به آنانی که در حق اش ستم روا می داشتند نیز مهربان بود.

 

گل فشان تصریح کرد: پیامبر اسلام (ص) وقتی می دیدند که افرادی در جهل خود باقی مانده اند و مسیر رستگاری را نمی پذیرند و در نهایت گرفتار دوزخ می شدند محزون می گردید و این نهایت کرامت و مهربانی است.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم بیان کرد: در 28 صفر وقتی پیامبر(ص) می خواستند رخت از جهان بربندند از خداوند به جای مزد رسالت و سالها مشقت در جهت هدایت امت خود خواستند که شیعیان و محبان مورد رحمت قرار گیرند. ما پیامبری داریم که رحمت العالمین است شخصیتی مهربان و رئوف و نوع دوست و بشر دوست که هیچ سنخیتی با پیامبری که داعش و تکفیری ها تجسم می کنند ندارد.

 

وی گفت: داعش در چند سال اخیر چهره ای زشت از اسلام به جهان معرفی کرد و این امر دین اسلام را خدشه دار کرد داعشی هایی که خود را مسلمان می دانند و به ذبح بی گناهان و شکافتن سینه ها و و زنده سوزاندن دیگران افتخار می کنند سنخیت و تناسبی با مسلمانی ندارد. و ما امیدواریم با ظهور منجی عالم بشریت مظلومیت شخصیت هایی همچون پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت(ع) برای جهانیان روشن شود و نسبت به چنین بزرگان و اولیایی شناخت پیدا کنند.

 

گل فشان گفت: متاسفانه برخی از خانواده ها در معرفی فضیلت ها و ویژگی های پیامبر (ص) و ائمه اطهار(ع) به فرزندان خود کوتاهی می کنند امروز فضای مجازی نقش تربیتی مخربی را بازی می کند در حالی که اگر به خوبی چنین سرمایه های بزرگ دینی و اخلاقی و معنوی را معرفی نمائیم بسیاری از آسیب ها از میان خواهد رفت.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم در ادامه با تبریک تقارن هفته وحدت و سالروز جهانی جمعیت هلال احمر تصریح کرد: هر سال 14 آذر ماه همزمان با روز جهانی داوطلبان است امسال متاسفانه این ایام با زلزله کرمانشاه نیز تقارن پیدا کرد و نتوانستیم آن گونه که باید مراسمی در شان داوطلبان برگزار و از زحمات این عزیزان تقدیر کنیم.

 

وی گفت: طرح تجهیزات امانی جمعیت هلال احمر در قم آثار و برکات زیادی به همراه داشت در واقع کاری ارزشمند که با پشتوانه علاقه و عشق تداوم یافت این کار حسنه چون با اعتقاد همراه است لطمه ای بدان وارد نمی شود و با تغییر مدیریتی از میان نمی رود.

 

گل فشان بیان کرد: جمع آوری جهیزیه برای نوعروسان با حفظ کرامت خانواده ها نیز کاری بسیار ارزشمند است کار خیر چون با نیت خیر همراه است ماندگار می شود در این طرح وظایف یکایک داوطلبان در امانت داری و سپردن امانت به دست صاحبان واقعی شان سنگین است.

 

وی خاطرنشان کرد: ما امیدواریم همه سهمی کوچک در برگزاری این طرح داشته باشند بسیاری از اعمال نیک، ایمان را در انسان تقویت می کند وقتی ایمان را در وجود خودمان تقویت کردیم دیگر دچار خسران دنیا و آخرت نخواهیم شد.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم با بیان اینکه داوطلبان جمعیت هلال احمر تلاش های ماندگاری را با نیت خالص رقم زدند به ویژه در زلزله کرمانشاه هر یک از اعضا در حد وسع و توان و امانت داری به خدمت پرداختند، عنوان کرد: یکی از موضوعات مهم ایجاد جاذبه برای حضور دیگران در جهت مشارکت برای کارهای بزرگ است هر جایی که توده های مردمی وارد شده اند کارها غنی تر پیش رفت چرا که با اعتقاد و عمق جان انجام گرفت اما اگر کاری صرفا دولتی و برای حقوق باشد اثر چندانی ندارد.

 

 

گل فشان با بیان اینکه مهم ترین ره آورد اعمال نیک و خدمت به مردم دعای خیر است، یادآور شد: به ویژه تامین ویلچر و تخت برای سالمندان و افراد دارای مشکل و تامین جهیزیه هر یک همدلی و مهربانی و اخلاق ورزی را معنا می کند. و چه بسا داوطلبانی که با وجود نامهربانی ها دست از تلاش نوع دوستانه برنمی دارند تلاش های بی منت و بی مزد نشان دهنده نیات خالص است و باید قدردان این اخلاص باشیم حمایت از آسیب دیدگان توفیق بزرگی است که خداوند نصیب انسان های بزرگ می کند.


١٠:٣٨ - شنبه ١٨ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٥٠١    /    تعداد نمایش : ٢١١خروج