پنج شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٧
# نذر_ آب با همراهی شما به یاری آسیب دیدگان از خشکسالی ادامه می دهیم. با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 می توانید روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب دیدگان از خشکسالی در استان های جنوب شرقی کشور(سیتان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی) کنید. کد دستوری #5151*733*
 


  چاپ        ارسال به دوست

درمجلس یادبود دهقان فداکار در تبریز صورت گرفت؛

قرائت پیام رئیس جمعیت هلال احمر/تجلیل از خدمات هلال احمر در زلزله کرمانشاه

با حضور مسئولان و مدیران و اقشار مختلف مردم و نیروهای جمعیت هلال احمر ،مجلس بزرگداشت دهقان فداکار در تبریز برگزار شد .

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ؛ مجلس بزرگداشت دهقان فداکار داوطلب جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران  ؛ روز جمعه ۱۷ آذر در مسجد آیت الله شهیدی تبریز برگزار شد.

 

در این مجلس که نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز ،استاندار آذربایجان شرقی ،نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ،شهردار و اعضای شورای اسلامی تبریز،مدیران ، مسئولان ، نیروهای مسلح ، اقشار مختلف مردم و خانواده دهقان فداکار ،مدیرعامل ، معاونین ، نجاتگران وداوطلبان  جمعیت هلال احمرآذربایجان شرقی حضور داشتند ،پیام دکتر علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران خطاب به خانواده دهقان فداکار قرائت شد .

 

 

 

پیام رئیس جمعیت هلال احمر

 

 نامگذاری ساختمان هلال احمرآذربایجان شرقی بنام دهقان فداکار

 

 

 

در این پیام خطاب به خانواده دهقان فداکار آمده است : درگذشت داوطلب فداکار هلال‌احمر، آزبر علی  حاجوی (ریزعلی خواجوی)؛ نماد ایثار و فداکاری در جامعه ایرانی ، خانواده هلال‌احمر را نیز سوگوار کرد. جوان از جان گذشته‌ای که با زنده نگه‌داشتن نام دیار قهرمان‌پرور خود؛ «قهرمان‌لو» به اسطوره فداکاری کودکان و نوجوانان این مرز و بوم تبدیل شد و واژه‌های نوع‌دوستی و از جان‌گذشتگی را برای تمامی مردم ایران، مشق کرد.

 

اینجانب به نوبه خود و به نمایندگی از داوطلبان این نهاد مردمی در گذشت ایشان را به شما تسلیت می گویم ، جمعیت هلال‌احمر به پاس زنده‌نگه‌داشتن یاد و نام وی  ، کوچکترین کاری که می‌توانست  انجام دهد نامگذاری ساختمان این جمعیت در تبریز به یاد این اسطوره فداکاری بود . باشد که آینده‌سازان ایران اسلامی رهرو فداکاری‌های این اسطوره باشند.

 

 

 

تجلیل از خدمات هلال احمر در زلزله کرمانشاه

 

 حجت الاسلام سید عباس موسوی شناس خطیب مجلس یاد بود نیز در سخنانی با اشاره به ایثاردهقان فداکار به خدمات ارزشمند نیروهای هلال احمر در حوادث و بحرانها و جاده ها به ویژه در حادثه زلزله اخیر کرمانشاه اشاره کرد و گفت : نیروهای جمعیت هلال احمر بواسطه روحیه فداکاری و ایثاری که دارند در تمامی حوادث و بحرانها بخصوص در زلزله اخیر کرمانشاه خدمات شایسته ای را به آسیب دیدگان ارائه نمودند که قدردان زحمات آنها هستیم .

 

 

گفتنی است ،ساختمان مرکزی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی بپاس خدمت ارزشمند و امدادرسانی تاریخی دهقان فداکار به مسافران قطار، بنام  دهقان فداکار نامگذاری شد.


١٠:٣٧ - شنبه ١٨ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٥٠٠    /    تعداد نمایش : ٢٢١خروج